Maruzs Roland hozzátette: az első világháborúban harcolt és a Mária Terézia Katonai Rend lovagkeresztjével kitüntetett, később a magyar katonai ejtőernyőzést megalapító, vitéz Bertalan Árpádot valamint a második világháborúban Magyar Tiszti Arany Vitézségi Éremmel kitüntetett és 1944 nyarán hősi halát halt vitéz Barankay Józsefet már újratemették ebben a parcellában.
Az első világháborúban például 34 magyar tiszt részére adományozták a Mária Terézia Katonai Rend valamelyik fokozatát. Közülük többen napjainkban méltatlan helyen nyugszanak, sokuknak egyszerű fakereszt jelzi a nyughelyét, de előfordul olyan is, hogy a "Nagy Háború" kiemelkedő magyar hősének nincs már meg a síremléke.
Az 52-es parcella átalakításával az a cél, hogy egy olyan katonai parcella és emlékhely jöjjön létre, ahol a két világháború legkiválóbb katonái előtt róhatják le kegyeletüket az odalátogatók, de azoknak a katonáknak a földi maradványait is áttemetnék, akik a XX. századot megelőzően részesültek a legmagasabb elismerésben és még fellelhető a sírjuk - tette hozzá Maruzs Roland.