Mint arról beszámoltunk, a lap csütörtökön arról írt, hogy az Európai Unió blokkolta a paksi bővítésről szóló orosz-magyar megállapodást. Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár még csütörtök éjjel közölte, hogy helyreigazítási kérelemmel fordult a magyar kormány a Financial Times szerkesztőségéhez. Giró-Szász András akkor úgy nyilatkozott az MTI-nek, hogy a hír nem igaz, ám az Index szerint Navracsics megerősítette az EU vétóját. Később, egy másik cikkben viszont a lap azt közölte: Navracsics csupán arról beszélt, hogy a fűtőelemek beszerzésével van baj.
Anna-Kaisa Itkonen, az Európai Bizottság energiaügyekért felelős szóvivője múlt pénteken azt mondta, Brüsszel nem blokkolja a paksi atomerőmű bővítését, az építkezést, az Európai Bizottság csak a fűtőanyag beszerzésére vonatkozó szerződéssel foglalkozott.
Pénteken reggel Kovács sajtótájékoztatón ismételte meg, hogy a kormány álláspontja szerint nem igazak a cikkben leírtak.
A Financial Times elutasította a kormány helyreigazítási kérelmét, a brit gazdasági lap munkatársa úgy nyilatkozott, hogy "amit megírtunk, az úgy pontos és hiteles" – írja a Hír24.
A hírportál információi szerint a kormány azért perli be a világ leghitelesebb üzleti lapját, mert a paksi bővítésről szóló cikkükkel „kárt okoztak Magyarországnak". Jelenleg jogászok vizsgálják az ügyet.
A teljes cikket itt olvashatja!