Hosszú órákon keresztül a parlamenti ülést közvetítette a nemzeti hírcsatorna, pedig korábban annak leállításáról határozott az MTVA. Este fél hatkor tértek át "profiljukra": megérkezett a vetített hírfal, a hírolvasó, az időjárásblokk két szereplővel, és a közlekedési hírek a bejelentkező kollégával, képpel és hanggal a változatosság kedvéért.
Az Origo úgy értesült, hogy a sok kezdő újságíró miatt több anyag nem készült el és ezért döntöttek az adásbiztonság érdekében a parlamenti közvetítés mellett. Információik szerint a vágók csak a múlt második felében ismerkedhettek meg először a teljesen új programokkal és a stúdiószemélyzetnek is alig volt ideje gyakorolni.
Parlamenti közvetítés "offolva"
A döntést az MTVA semmilyen indokkal nem magyarázta, az Országgyűlés Hivatalának közléséből derült ki, hogy az élő közvetítés már csak a parlament honlapján lesz követhető, de üzenték, hogy a korábbi ülések ugyanott megtalálhatók az archívumban, és még a Magyar Rádió MR5 Parlamenti adóján lesz hallgatható, mi zajlik az ország házában.
Megírtuk: lényegében nem volt szakmai és technikai baki, ami ne rondított volna bele az M1 tegnapi indulásába: az állami hírtévé szerkesztőit szemmel láthatóan teljesen felkészületlenül érte a folyamatos, élő híradás.
MTI Fotó: Honéczy Barnabás
Szinte állandó gond volt az anyagok alól kicsúszó hanggal, az eltűnő és újra felbukkanó feliratozással; egy ízben Imre Balázs műsorvezetőt lehetett hallani a stúdióból, amint a technikusokat kérdezi, „kérjek-e elnézést", vélhetően a nézőktől a baki miatt, de a válasz minden bizonnyal az volt, hogy "ne", mert ahogy újra látható volt, folytatta, ahol abbahagyta. És ez csak egyetlen példa. Mindez délután csúcsosodott ki, amikor fél 3-kor Pozsonyba akartak kapcsolni, ahol a tudósító először nem tudta, hogy adásban van, majd amikor beszélni kezdett, nem lehetett hallani. „Én azért kicsit hallottam Timit”, próbálta menteni a helyzetet Somorjai Balázs műsorvezető, és rövid híreket ígért, de az időjárás-jelentés indult el, aztán több bejátszás egymás után, végül elsötétítették a képernyőt. A sorozatos hibák olyan benyomást keltettek, mintha az egész műszaki berendezést néhány órával az élő adás előtt kezdték volna el először állítgatni. A köztársasági elnök nevét is sikerült "Ádár Jánosnak" írni, a köztévé egekbe magasztalt új arculatát tervező dizájnereket összekeverni.