Mallorca;

Mallorca minden évszakban szép, nyáron azonban különlegesen zsúfolt a tengerpartja

- Élet a Baleárok gyöngyén

Aki már nem tudja kivárni a tavaszt, annak Mallorcát ajánljuk. A helybeli lakosok nem véletlenül hívják a nyugalom szigetének. A sok napsütés, a tenger és a táj szépsége megnyugtatja a látogatót. Mallorca a Baleári szigetcsoport legnagyobb tagja, területe 3684 négyzetkilométer, mintegy 700 ezer ember él itt, de nyáron megduplázódik ez a szám. Itt szinte tökéletesen érezheti magát az, akinek nincsenek extra igényei és nem is akar sokat költeni.

A Baleári szigetekhez tartozik még Menorca, Ibiza, Formentéra, Cabréra, és Dragonéra, de van sok-sok kis lakatlan sziget is errefelé. Mallorca három nagy felszíni egységre tagolódik. A sziget belsejében van a Nagy Alföld, ahol még szélmalmokat is találunk. Ezek segítségével nyerik a vizet, hogy öntözni tudják a szőlő és narancs ültetvényeket. Tavasszal mandulafák ezrei virágoznak, ami feledhetetlen látvány, de nyáron is lehet látni nagyon sok csodát.

A másik két nagyobb terület, a Sierra de Levante, mely a keleti partvidéken található hegyvonulat, a nyugati partvidéken pedig a Sierra tra Montana 100 km hosszú hegylánca. A turisták az alföldön autópályán száguldozhatnak, a szerpentines utakon pedig felmehetnek a hegyekbe, hogy onnan fotózzák a tengert és a tengerpartot. A táj gyönyörű.

Imádják a hírességek

Palma de Mallorca fővárosa Palma hozzávetőleg 350 ezer lakosával a Baleári szigetek legnagyobb városa. A helyiek csak ciudad-nak, vagyis Városnak becézik. Ha ezt említik, tudható, hogy a fővárosról beszélnek, bár hivatalosan több város is van a szigeten. Korábban Palmaria-nak hívták mely, azt jelentette, hogy győzelmi pálma. Már a rómaiak időszakában állt itt egy település, nagyjából i.e. 100-ban született meg a Palma de Mallorcai főváros. Leghíresebb látnivalója a Fény Katedrálisa, mely Spanyolország legjelentősebb gótikus épülete. A számtalan ablakon beáramló fény játéka varázslatosan törik meg a mozaikokon.

A szigetet kedvelik a hírességek. Annak idején Chopin is komponált Mallorcán, de a mai kor sztárjai is szívesen töltik itt az idejüket. Michael Dougles és Catherine Zeta Jones már szinte helybelinek számít, hiszen még múzeumot is alapítottak itt. Természetesen van rezidenciája a spanyol királyi párnak is.

Nem kell mélyen nyúlni a pénztárcába

Mallorca viszonylag olcsó, főképp a francia vagy mostanában felkapott görög területekhez képest. A helyiek közül sokan nem a nagy bevásárlóközpontokban, hanem a piacon vásárolnak. A beszerzett alapanyagokból pedig elkészülnek a sziget gasztronómiájának különlegességei: a véres hurka mallorcai módra, vagy a mallorcai csirke és a zöldséges pizza szelet. Előszeretettel fogyasztanak tűzön sütött malacot is, főleg nagy ünnepségek idején. Az élet itt viszonylag olcsó. A szigeten több mint 1500 étterem található, nemcsak a nemzetközi ételeket lehet kipróbálni, hanem a helyi specialitásokat is. Vannak all inclusive szolgáltatást kínáló szállodák és félpanziós hotelek is. Az étkezések fantasztikusan bőségesek, nem hasonlítható össze például a francia szállodák klasszikusan soványka reggelijével.

A szigeten könnyű vásárolni. Palmán már vannak nagy üzletek is, sőt komoly áruházak is, bár a nyitva tartásuk eltér az általunk megszokottól: legtöbbjüknél délidőben megtartják a sziesztát. Így előbb 9-13-ig, majd 16-20 óráig várják a vásárlókat. Természetesen minden megtalálható bennük, nagyon sok az ajándékbolt, az újságok közül a német turisták minden nap megvehetik kedvenc napilapjukat, de az angol újságok és nagyobb napilapok is eljutnak ide. Nem csoda, hogy a német és angol turisták szinte otthon érezhetik magukat. Palma jacht kikötője a Földközi tenger egyik legszebb darabja, a sztárok elképesztő hajócsodákkal érkeznek. De az egyszerű turistáknak is érdemes ellátogatniuk Mallorcára.

A Fidesz frakcióvezetője új képet töltött fel a Facebook-ra. A kommentek megoszlanak, van dicséret és van kritika is bőven.