Az Ökotárs azt követően tett panaszt, hogy a Norvég Alap ellen indított kormányzati támadások keretében tavaly 43 készenléti rendőr vonult ki az alapítvány székházához. A Nemzeti Nyomozó Iroda emberei nem csak ott, a szervezet két munkatársának a lakásán is házkutatást tartottak. A Budai Központi Kerületi Bíróság még január 19-én jogerősen kimondta, hogy a házkutatás törvénysértő volt: nem állt fenn a hűtlen kezelés gyanúja az Ökotársnál és jogosulatlan pénzügyi tevékenység bűntette miatt sem folyt nyomozás.
A döntést követően Fodor Gábor országgyűlési képviselő fordult a belügyminiszterhez azzal a kérdéssel, hogy mikor fog bocsánatot kérni ő személyesen, vagy valaki a nyomozók közül az alapítványtól, illetve, hogy volt-e bármi következménye házon belül a törvénysértésnek. Pintér írásbeli válasza szerint Magyarországon az igazságszolgáltatás függetlenségét mutatja az, hogy az ügyészségnek és a bíróságnak egymástól lényegesen eltérő jogi álláspontja is lehet.
Az alapítvány jelenleg is vár még egy ítéletre, ugyanis szeptemberben nem csak házkutatást tartottak náluk: a NAV a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) kérésére felfüggesztette az Ökotárs adószámát. Akkor fellebbezést nyújtottak be, mert szerintük a Kehinek nincs sem vizsgálati, sem adatkérési jogosultsága a Norvég Civil Támogatási Alap ügyében. A panaszt a NAV elutasította.
A szocialista Bárándy Gergely megkérdezte a Nemzetgazdasági Minisztériumtól, hogy mikor adja vissza a NAV az adószámot, ugyanis a januári ítélet értelmében – mivel nem állt fenn tavaly szeptemberben bűncselekmény gyanúja – az intézkedés elrendelésének feltétele hiányzott. Tállal András államtitkár szerint a Kehi és a NAV folyamatosan egyezteti, hogy újabb ellenőrzésre, vagy egyéb intézkedésre sor került-e, illetve a korábbi egyeztetésekhez képest felmerültek-e olyan körülmények, aminek következtében megszüntethető a kényszerintézkedés. Vagyis a Kehi és a NAV még nem talált okot arra, hogy visszavonják az Ökotárs adószámának felfüggesztését.