Kérdésekre válaszolva hangsúlyozta, az Obama-kormányzat még nem döntött arról, szállítanak-e fegyvert a kijevi kormánynak. Nuland rámutatott, vizsgálják, hogy nem nagyobb-e a veszélye annak, hogy a fegyverszállítások elmélyítik a konfliktust. Az Egyesült Államok, mint mondta, 355 millió dollár segélyt küldött Ukrajnának a konfliktus kezdete óta, továbbá egy 1 milliárd dolláros hitelgaranciát is biztosítottak.
Az államtitkár-helyettes a meghallgatáson sürgette a minszki megállapodásban foglaltak teljes végrehajtását, az EBESZ-ellenőrei számára a háborús zóna egészén teljes hozzáférési lehetőség biztosítását, a szeparatisták által ellenőrzött területeket is beleértve, valamennyi – ukrán, orosz és a szeparatisták kezében lévő – nehézfegyver teljes visszavonását, az EBESZ-ellenőrök felügyelete mellett. Nuland rámutatott, mindezen feltételek teljesülése elvezethe a békéhez, s egy év után végre nyugalmat hozhat Kelet-Ukrajnában.
Oroszországot illetően Nuland hangsúlyozta: „A döntés Moszkva kezében van”. Az Egyesült Államok csak a minszki megállapodás teljes betartása esetén kezdi meg a szankciók visszavonását. Ellenkező esetben – az európai partnerországokkal egyeztetve – további szankciókra lehet számítani.
Külön utalt az energiabiztonság kérdésére. Elmondta, hogy Washington az európai szövetségesekkel együttműködve azon dolgozik, hogy növeljék a visszaáramló gázkapacitást Szlovákiából, Lengyelországról és Magyarországról Ukrajna felé. Észak-Európában és a balti államokban LNG-kapacitásokat építenek ki, Dél-Európában pedig új csővezetékeket, interkonnektorokat és LNG-hálózatot, hogy alternatív forrásokat biztosítsanak, Bulgáriának, Horvátországnak, Magyarországnak, Szerbiának és más közép-európai államoknak.
Nuland, aki még e hónapban Magyarországra is ellátogat, a bizottsági meghallgatáson kiemelte a korrupció problémáját is, hangsúlyozva: Washington Közép- és Kelet-Európában Illetve a Balkánon a helyi kormányzatokkal, civil szervezetekkel és az üzelti körökkel együttműködve azon dolgozik, hogy elzárja az utat a demokratikus intézmények működését aláásó, az üzleti környezetet megrontó piszkos pénzek előtt.