A bíróság fegyveresen elkövetett rablás bűntettében mondta ki bűnösnek a férfit. A büntetlen előéletű, egészségügyi végzettséggel rendelkező, a bűncselekmény előtt munkanélküli Bács megyei fiatalember előre eltervezte a rablást. A férfi a világhálón választotta ki a pénzintézetet, magához vette nagyapja gázriasztó fegyverét, majd január 15-én Szegedre utazott. Arcát sállal eltakarva lépett be az üzlethelyiségbe, ahol az ott dolgozó két hölgyet az ügyféltér és a kassza közötti üvegajtó kinyitására szólította fel. Ezután fegyverét elővéve belépett a kasszatérbe, majd a pisztolya markolatával három-négy alkalommal fejbe ütötte az egyik, félelmében az asztal alá bújó, és úgy telefonon segítséget hívni próbáló sértettet.
A vérző fejű alkalmazott társával az utcára menekült. A két nő segítségért kiabált, eközben az üzlet ajtaját tartották kívülről, hogy a vádlott ne tudjon elmenekülni. A férfi összeszedte a bankjegyeket, mintegy 2,2 millió forint értékben, majd az ajtót kívülről tartó a sértettet ellökve távozott az üzletből, a járókelők azonban a közelben föltartóztatták a rendőrök helyszínre érkezéséig. A vádlott – aki a szakértői vélemény szerint beszámítási képességét nem befolyásoló személyiségzavarral küzd – a bíróság előtt nem tudott magyarázatot adni a történtekre, úgy fogalmazott, nem is volt igazán szüksége a pénzre. A férfi az utolsó szó jogán bocsánatot kért a sértettektől.
A törvényszék – a vádlott személyiségzavarára tekintettel – enyhítette az első fokon kiszabott ötéves büntetést, alaptalannak ítélte azonban a járásbíróság döntését, mely szerint a férfi a szabadságvesztés felének letöltése után bocsátható feltételes szabadságra. Erre a jogerős ítélet szerint a büntetés kétharmada után lesz lehetőség.