A fél ország – már akinek lehetősége volt arra, hogy ne csak a kormánypárt „közszolgálati” műsoraiból tájékozódjon – azért szurkolt, hogy sikerül-e Kész Zoltánnak trónfosztania Veszprémben.
Az urnazárást követő esti műsorában az egyik kereskedelmi csatorna műsorvezetője politológusokkal beszélgetett, és amikor úgy 70 százalékos feldolgozottság mellett már nagyjából sejteni lehetett az eredményt, az egyik szakértő azt mondta: ebben a Fidesz-kudarcban alighanem szerepe lehetett a közmédiának is. Azt fejtegette, hogy már egy ideje a jobboldali sajtó egy részében, illetve a legnagyobb kereskedelmi csatorna híradóiban rendre előkerültek a kormánypárti politikusok visszaélései, azok a korrupciós ügyek, amelyekről az állami hírcsatornákon tájékozódó emberek egy jelentős része korábban nem is hallott. Honnan is tudott volna országos méretű trafikmutyiról, földpanamákról (hacsak nem a saját környezetében tapasztalta meg), belvárosi lakásbizniszekről, megmagyarázhatatlan jövedelem híján „családi segítséggel” vásárolt kisebb-nagyobb palotákról? A közmédia egyetlen csatornája sem szentelt figyelmet az ilyen „mendemondáknak”. De most a veszprémiek, meg a környékbeli kis falvak lakói is gondolkodóba eshettek: ha választanak, mit választanak?
Aztán következett a győzelmi sajtótájékoztató. A győztes előtt a szónoki pulpituson mindössze három tévétársaság – az ATV, az RTL és a Hír tévé – mikrofonja árválkodott. Mit gondolnak, melyik műsorszolgáltatót nem érdekelte ez az esemény?