Becsó Zsolt (Fidesz) javaslatára viszont elfogadták a kormánypárti bizottsági tagok a kiskereskedelemben való vasárnapi munkavégzés tilalmáról szóló törvényjavaslathoz beadott jogtechnikai jellegű módosításokat. Kormánypárti többséggel elutasította a bizottság a letelepedési államkötvényről szóló törvény módosítására, illetve hatályon kívül helyezésére benyújtott három kormánypárti törvényjavaslat tárgysorozatba vételét. A Fidesz részéről Bencsik János szavazott a törvény hatályon kívül helyezése mellett.
Európai Bizottság: nagyon korai szakaszban vannak a vizsgálatok
Egyelőre nagyon korai szakaszban vannak a paksi bővítés körülményeire vonatkozó uniós vizsgálatok - reagált a Financial Times tudósítására Ana-Kaisa Itkonen, az Európai Bizottság energiaügyekért felelős szóvivője. A Financial Times hétfőn megjelent számában arról ír, hogy a paksi atomerőmű bővítése brüsszeli akadályokba ütközhet, mert az atomenergia terén való együttműködést meghatározó Euratom egyelőre nem bólintott rá a létesítmény fűtőanyag-ellátására vonatkozó megállapodásra, valamint az Európai Bizottság versenyhatóságként is vizsgálja, hogy tartalmaz-e a beruházás tiltott állami támogatást, illetve, hogy összhangban áll-e az uniós közbeszerzési előírásokkal.
"A vizsgálat jelenleg nagyon korai szakaszban van, ezért nem is lehet semmilyen következtetést levonni arra vonatkozólag, hogy a megállapodás összhangban áll-e az uniós közbeszerzési vagy állami támogatásra vonatkozó szabályokkal" - fogalmazott Itkonen, közölve egyúttal, hogy az ügyben folyamatos a párbeszéd a magyar hatóságokkal. A szóvivő újságírói kérdésre a Magyarországról Ukrajnába történő gázszállítások törvényességével kapcsolatos kérdésre is válaszolt, miután Orbán Viktor a múlt héten adott interjúban arról beszélt, hogy Magyarország a Gazpromtól vásárolt gázt nem adhatja tovább Ukrajnának. Itkonen kitért arra, hogy önmagában az, hogy Magyarország gázt szállít Ukrajnának, szabályos, azt viszont még Brüsszel is tanulmányozza, hogy az lehet-e a Gazpromtól vásárolt földgáz.
Ahogy a Népszava is megírta, a Greenpeace 2014 decemberében készített, reprezentatív közvélemény-kutatása szerint a magyarok 60 százaléka elutasítja Paks II orosz állami vállalat által, orosz hitelből való megépítését, és kétharmada a megújuló energiaforrásokat részesítené előnyben. A Greenpeace követeli, hogy a magyar kormány képviselje választópolgárai többségének véleményét: álljon el a paksi bővítéstől, és a megújulók megadóztatása helyett azok elterjedését segítse.
lásd még: http://nepszava.hu/cikk/1048525-a-tobbseg-elutasitja-paks-ii-orosz-hitelbol-torteno-megepites