Éger István, a testület elnöke keddi budapesti sajtótájékoztatóján a kórházi sürgősségi ellátásról szólva azt mondta, annak szakember-ellátottsága messze elmarad az elvárhatótól, és sok esetben nem biztosítja az ellátáshoz jutás idejének rövidülését. Éger István beszélt arról is, bízik abban, hogy a készülő alapellátási törvényről a napokban elkezdődhetnek a tételes egyeztetések. A kórházi struktúra tervezett átalakításáról szólva a kamarai elnök úgy fogalmazott, "egy folyamat kellős közepén ülünk".
Úgy vélte, elfogadható és támogatandó az átalakítás, azonban a fennálló intézményi forráshiányt nem lehet konszolidálni a jelenlegi finanszírozási rendszerben, "ráfordítások nélkül, durva erőszakkal nem lehet kikényszeríteni az átalakítást." A reform során szem előtt kell tartani azt is, mondta, hogy a drágább kórházi beavatkozások helyett jól hozzáférhető járóbeteg-szakellátást és az egynapos ellátást kell erősíteni kell. Éger nyomatékosította: minden olyan kórházi reform elfogadhatatlan lenne a kamara számára, amely egészségügyi dolgozók elbocsátását eredményezné, továbbá mindenképpen folytatni kell az egészségügyben dolgozók bérfelzárkóztatását, amelynek első lépése a még 2011-ben "befagyasztott" úgynevezett mozgóbérek feloldása kell legyen.
A MOK elnöke kérdésre válaszolva azt mondta, információi szerint nincs szó arról, hogy áprilistól bármi érdemben megváltozna a kórházi struktúrában. Az átalakítás mikéntjéről tartott egyeztetéseket kell tavaszig lezárni, és az összegyűjtött adatok feldolgozásával legkorábban novemberre lehet valamilyen változás - tette hozzá. "Arról szó sincs, hogy áprilistól máshogyan működnének a kórházak, mint ahogy ma működnek" - fogalmazott Éger István, hozzátéve, ezt többszöri egyeztetés alkalmával is közölte vele az államtitkárság.