A főpolgármester a közleményben kiemeli: a Moszkva teret a II. kerület írásos civil kezdeményezésére nevezték, "nem át, hanem vissza Széll Kálmán térnek". A szocialista képviselő titulusára reagálva - Horváth Csaba a levelét frakcióvezetőként jegyzi - Tarlós István szükségét érezte "helyrerakni" a szocialista politikust, arra is kitért ugyanis, hogy Horváth nem frakcióvezető, miután a közgyűlésben már nincsenek frakciók.
A Moszkva tér lehetséges új helye kapcsán Tarlós István szerint "Kőbányán is félreértik a helyzetet", mivel a kerületnek nem egyetértési, hanem csak véleményezési joga van.
Ettől függetlenül azonban - írja a dokumentumban - úgy döntött, hogy a helyszínről szóló végleges előterjesztéssel megvárja a moszkvai főpolgármester néhány hónap múlva esedékes budapesti látogatását.
Az említett, Horváth Csaba, által írt levélben az ellenzéki politikus a javaslatát azzal is indokolta, ezen ( a Moszkva, most Széll Kálmán ) téren tartottak a legtovább a harcok Budapesten, és – nem utolsó sorban – ez a tér a budapestiek túlnyomó többsége számára a mai napig a Moszkva tér. "Tartozunk ennyivel annak a 80 ezer szovjet katona emlékének, akik életükkel fizettek azért, hogy a II. világháború egyik legsúlyosabb ostromában megszabadítsák a budapestieket a náci megszállástól, a nyilas rémuralomtól" - fogalmaz a politikus, emlékezve arra, hogy hetven évvel ezelőtt ezen a napon ért véget Budapest ostroma.