A szakszervezet 2012 februárjában és egy évvel később is éhségmeneteket indított Budapestre, hogy a nyomorra, a gyermekszegénységre, a közmunkások lehetetlen helyzetére figyelmeztessenek. Az idén azonban úgy határoztak, miután a fővárosban egymást érik a jogos követeléseket megfogalmazó megmozdulások, ezért most mindenki saját megyéjében gyalogol, hogy felhívja a figyelmet az ott élők elkeseredettségére, hogy bebizonyítsák: a vidéki embereknek is van véleményük, nekik is vannak az ország jövőjével kapcsolatos terveik.
A mai demonstrációkon felolvassák a szakszervezet kiáltványát, amiben igazságosabb, alacsonyabb adókat, nettó 88 ezer forintos minimálbért, jogvédelmet, az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentését, a korkedvezményes nyugdíjak visszaállítását, az elszegényedés megfékezését követelik. Komjáthi Imre, a Közmunkás Szakszervezet társelnöke délután Miskolcon arról fog beszélni, hogy Magyarországon eljött az ellenállás ideje.
A kormány ugyanis a létminimum alá nyom több mint négy és fél millió embert, elnyomja a tehetséget, elveszi az esélyt és az intézkedései ellen hiába tiltakoznak, a jelenlegi hatalomról ez lepereg. Arra szólítja majd fel az embereket, mondjanak nemet amikor a fideszesek azt hajtogatják: havonta 52 ezer forintból meg tudnak élni a családok, amikor bezárják az egyetemek kapuit a gyerekek előtt, amikor közlik, hogy a szegények két kezükkel temessék el a halottaikat és közmunkás lehet a tanárból, ha kinyitja a száját. Komjáthi szerint a dolgozók dühénél csak az erejük nagyobb, ezért ha összefognak, a kormánynak előbb-utóbb mennie kell.