A vételt megjelölő kormányhatározat a Budapest Bank Zrt. által kibocsátott és a GE Capital Global Financial Holdings Inc. tulajdonában lévő összesen 19 345 945 darab részvénynek a megvásárlására szólt. Az eredeti határozatban a kormány a részesedés megszerzését nemzetstratégiai jelentőségű összefonódássá minősítette, így kizárta a Gazdasági Versenyhivatal eljárását az ügyletben.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Kovács Zoltán kormányszóvivő 2014. december 4-én rendkívüli tájékoztatón jelentette be, hogy az állam megveszi a Budapest Bankot, az erről szóló előszerződést a magyar kormány aznap írta alá a bank tulajdonosával, a GE-vel. Az átadás-átvétel 2015. június végére zárulhat le - mondta akkor Varga Mihály. A nemzetgazdasági miniszter tájékoztatása szerint az előszerződést követően készítik el a végleges értékelést és döntenek a finanszírozásról. A vételárat az átvilágítás után határozzák meg.
A miniszter azzal indokolta az MKB-t követően már a második bank megvásárlását, hogy a 2008-as válságot követően a magyarországi bankrendszer a devizahitelezés problémájával volt elfoglalva, a hitelezés leállt, a bankrendszer nem járult hozzá a hazai gazdaság fejlődéséhez a megfelelő mértékben, ezért tartotta a kormány kívánatosnak a hazai tulajdon arányának emelését a szektorban.
Varga Mihály arról is szólt: a Budapest Bank az ország nyolcadik legnagyobb hitelintézete a mérlegfőösszege alapján, igen erős a bank a lakossági hitelezésben, és a kis- és középvállalati finanszírozásban, illetve a hitelkártya-üzletágban.
lásd még: http://nepszava.hu/cikk/1041560-dontottek---allami-kezben-a-budapest-bank