metró;Széll Kálmán tér;átépítés;

- A metró nem áll meg a Széll Kálmán téren

2015. február 16-ától (hétfőtől) 20-áig (péntekig) a Várfok utca és a Vérmező utca csomópontjában zajló, a gyalogosforgalmat csak kismértékben érintő közműépítési munkákkal folytatódik a Széll Kálmán tér felújítása.

Elkezdik az 59-es és a 61-es villamos későbbi megállóhelyének alapozását, valamint a metróépület melléképületének belső bontási munkáit is. Ez utóbbi egyelőre nem zavarja a metróforgalmat, azonban várhatóan február 27-étől március 2-áig lezárják a Széll Kálmán téri metróállomást, itt a szerelvények megállás nélkül haladnak majd át. A Széll Kálmán tér február 2-a óta érvényes tömeg- és közúti közlekedési rendje a fentieken kívül egyelőre nem változik.

2015. február 16-ától (hétfőtől) 20-áig (péntekig) a Várfok utca és a Vérmező utca csomópontjában, a Várfok utca Széll Kálmán tér felőli oldalán a járdán kisebb közműépítési munkákat végeznek. A munkaterület mellett a gyalogosforgalmat – lehetőség szerint – végig fenntartják, azonban előfordulhat, hogy időszakosan átterelik a Várfok utca másik oldalára.

Szintén február 16-ától elkezdik az 59-es és a 61-es villamos Széll Kálmán téri leendő megállóhelyének alapozási, valamint a metróépület melléképületének belső bontási munkáit. Ezek a munkák még nem zavarják az M2-es metró utasforgalmát.

A Széll Kálmán tér felújítására mintegy nettó 5,3 milliárd forintos kormányzati, uniós és fővárosi forrás áll a Fővárosi Önkormányzat rendelkezésére. A 2016 tavaszáig tartó rekonstrukció több építési ütemben, olykor kényelmetlenséggel járó forgalomkorlátozásokkal zajlik, ezért a teret érintő vagy keresztező busz- és villamosjáratok közlekedése is több alkalommal változik majd - közölte szerkesztőségünkkel a Budapesti Közlekedési Központ.

Az esztergomi képviselő-testület leváltotta a városgazdálkodási feladatokat ellátó, önkormányzati tulajdonú Strigonium Zrt. vezérigazgatóját és a feladattal átmenetileg Sasvári Szilárdot bízta meg - közölte a polgármester.