A határozat értelmében az V. kerületi ingatlanok tulajdonosai bővíthetik az épületeket, ha megengedik, hogy annak mosdóját nyilvánosan használhassák. A határozat pontos leírása szerint, ha a földszinten található lobby-, és a hozzá tartozó illemhelyek és előtéri közlekedők egy részét a közforgalom számára megnyitják, további építkezésre, felújításra és átalakításra kapnak engedélyt.
Korábban írtuk, hogy a Dorottya utca 8. szám alatti Heim Péter és Giró-Szász András érdekeltségében lévő 3200 nm-es szállodától 582 millióért szabadult meg a kerület, a 776 milliós piaci ár helyett. A 180 ezres nm-enkénti átlagár méltányosnak tűnik a 340 ezres ottani átlaghoz képest.
Így folyik el a belvárosi vagyon
Szinte naponta buknak ki újabb botrányok a Belvárosban: a már az ügyészségre vitt, kétes ingatlanügyleteken túl Juhász Péter szerint egyéb gyanús önkormányzati döntések is akadnak a főváros V. kerületében.
Emlékezetes: Juhász bűnszervezetben elkövetett, jelentős vagyoni hátrányt okozó csalás gyanújával fordult az ügyészséghez, miután számos furcsaságot talált a Belváros ingatlaneladásaiban. Ezek közül szerinte nem is a jogtalanul adott kedvezmények a legkirívóbbak, hanem az, hogy önkormányzat egy ideje nem készít ingatlangazdálkodási tervet, amelyből kiolvasható lenne, hogy adott évben hány ingatlant és mennyiért adna el, és hogy az eladásokból mekkora bevételt vár a kerület, vagyis az eladások alig ellenőrizhetők. Ráadásul az önkormányzat gyakran maga jelöli ki azokat a vevőket, akik alig egy-két hónapos bérlés után a 30 százalékos kedvezménnyel megvehetik a lakásokat, méghozzá olyan értékbecslések alapján, amelyek rendszerint eleve az önkormányzat által megszabott övezeti átlagárral dolgoznak.
Forrás: Juhász Péter Facebook oldala
Kiderítené az igazságot az ingatlaneladások ügyében, ezért hívta össze az V. kerületi önkormányzat pénzügyi bizottságát Steiner Pál. A testületet azért tartották meg, hogy a vitatott értékesítéseket megvizsgálják és az ezekről szóló írásos határozatokat átadják az ügyészségnek. Steiner a bizottsági ülésre, amelyen nyolc ingatlan eladása volt terítéken, meghívta az értékbecslőket, az ellenjegyző ügyvédeket, a hivatal illetékeseit, illetve a kerület jegyzőjét, Sélley Zoltánt is. A testület összehívásának célja az volt, hogy kiderüljön, az eladások megfeleltek-e az önkormányzati rendeletek előírásainak, hozták-e az elvárt hasznot, vagy megkárosították a kerületet. Napirenden volt többek között az Erzsébet tér 2., az Arany János utca 9., a Károly krt. 26. és a Dorottya utca 8. alatti ingatlan vitatott eladása.