Veszprém;időközi választás;Veszprémi választás;

- Veszprém - LMP: legyen átlátható a fejlesztéspolitika!

Az LMP szorgalmazza, hogy a fejlesztési források felhasználásának már a tervezése is átlátható legyen, és arról szakmai, ne politikai döntések szülessenek - jelentette ki a párt országgyűlési képviselőjelöltje szombaton Veszprémben.

Gerstmár Ferenc úgy fogalmazott: "zűrzavaros a fejlesztéspolitika hazai működése, igen gyakran változik a tervezés jogi háttere". A bizonytalanság oka a képviselőjelölt szerint az, hogy a kormány a források felhasználását megalapozó tervekről is politikai érdekei alapján, saját hatáskörben szeretne dönteni.

Kitért a 2015-ös állami költségvetéshez az LMP által beadott módosító indítványcsomagra, melynek egy sorában szerepelt a veszprémi belső körgyűrű építésének folytatása a Jutasi és Pápai utak között. Gerstmár Ferenc közölte: a Fidesz a parlamentben leszavazta az ezt tartalmazó indítványcsomagot.

Hozzátette: a polgármester korábban azt mondta, bízik abban, hogy a mostani hétéves ciklusba belefér ez a projekt is. "A bizakodás kevés, határozottan kell fellépni és követelni a kormánytól, hogy figyeljen oda arra, amit az itt élők akarnak" - emelte ki Gerstmár Ferenc.

Veszprém megye 1-es számú országgyűlési egyéni választókerületében azért kell időközi választást tartani, mert Navracsics Tibort, a választókerület korábbi fideszes országgyűlési képviselőjét november 1-jével uniós biztossá nevezték ki, így - mivel az uniós biztosi és a parlamenti képviselői mandátum összeférhetetlen - október 30-ai hatállyal lemondott országgyűlési mandátumáról.

Az időközi voksolás - melyre a választási bizottság 12 jelöltet vett nyilvántartásba - 25 település választópolgárait érinti: szavazhatnak Bakonynána, Bánd, Csehbánya, Csetény, Dudar, Eplény, Hajmáskér, Hárskút, Herend, Jásd, Királyszentistván, Kislőd, Lókút, Márkó, Nemesvámos, Olaszfalu, Öskü, Sóly, Szápár, Szentgál, Tés, Úrkút, Városlőd,Veszprém és Vilonya választói.

Gyurcsány Ferenc szerint Európában a politikai vitákon normális esetben arról beszélgetnek, milyen legyen az adórendszer, a családtámogatás, az egészségügy, de ezeknek a vitáknak feltétele, hogy a pártok és a választók az ország nagy dolgaiban egyetértenek; Magyarországon viszont nem ez a helyzet, mert "egy a haza", de politikai értelemben "kettő az ország", ugyanis két, az ország múltját és jövőjét gyökeresen eltérően értékelő nagy politikai közösség áll egymással szemben.