A kormányfő közlése szerint az idén kifutó magyar-orosz gázszállítási megállapodás helyett Magyarország olyan szerződést szeretne kötni, amely figyelembe veszi azt is, hogy nem tudni, hogyan alakul közép- és hosszú távon az olaj és a gáz ára. Orbán Viktor szerint ugyanis a rugalmas megállapodás nélkül a rezsicsökkentés nem tartható fenn. A miniszterelnök azt is a ránk leselkedő veszélyek közé sorolta, hogy az Európai Unió olyan energiauniót akar létrehozni, ami "szintén közvetlen kihívást jelent a magyar rezsicsökkentésnek". Orbán Viktornak tehát ismét harci mezbe kell öltöznie, megfogalmazása szerint ugyanis így "két irányban kell megvédenie a magyar háztartások pénzügyi helyzetét: Oroszország felől az energiaellátás szempontjából, és az uniós szabályozás felől, amely vissza akarja szorítani az állami ármeghatározás szerepét".
Szólt arról is, hogy egy kiéleződő Európai Unió-Oroszország viszonyrendszerben Magyarországnak hangsúlyt kell arra helyeznie, hogy Oroszországgal a lehető legkorrektebb, legkiegyensúlyozottabb kapcsolat legyen és maradjon fenn. Ezért is hívta meg Vlagyimir Putyin orosz elnököt is Budapestre. Orbán Viktor ismét elmondta, hogy a magyar külpolitikai stratégia "kizárólag a nemzeti érdekre épít", de figyelembe veszi a NATO- és európai uniós tagságot is.
A kormányfő, a Fidesz elnöke az interjúban "erős javaslatnak" minősítette az általános iskolai oktatás kilenc évre bővítését. "Nem kötelezném el magunkat ezen a frakcióülésen a megoldás mellett, én rendeléseket szeretnék felvenni a frakciótól, azt szeretném világosan hallani", mik az elvárások, a célok - fogalmazott. Hozzátette, a megvalósításhoz idő, sok egyeztetés szükséges, össze kell hangolni az érdekeket, meg kell nyerni a szülőket, gyerekeket, pedagógusokat.
Orbán Viktor az egészségügyről azt mondta - utalva a mintegy 500 milliárd forintos fejlesztésekre és az intézményi átalakításokra -, hogy a "hardver megvan, a szoftvert" szeretné most már látni, olyan népegészségügyi programokat, amelyek eredményt hoznak, s a mindennapokban igazolódnak vissza. Kitért arra is, hogy az egészségügytől nem válik el sem a kultúra-, sem a sportfinanszírozás, az egészséges életmódot szeretnék finanszírozni.
A Hír Tv-nek adott tájékoztatás során szó került a reklámadó ügyére is, a kérdésre válaszoló Orbán Viktor azt mondta, egyelőre semmit sem vizsgáltak felül, szavai szerint az érintett cégek "bepanaszolták" Magyarországot Brüsszelnél, a bizottság pedig eljárást helyezett kilátásba. Mint mondta, nem zárkóznak el semmitől, de az adóból származó bevétel összege nem csökkenhet.
A miniszterelnököt kérdezték Angela Merkel német kancellár budapesti látogatásával kapcsolatban a gazdasági együttműködésről is. Orbán Viktor megismételte: példátlanul sikeresnek tartja a gazdasági kapcsolatokat, mindketten elkötelezettek az együttműködés ilyen magas szintje, sőt további növelése mellett. Ez konkrét dolgokat is jelent, de ez már nem a kettejük közötti megbeszélés témája, hanem befektetői, szakértői megbeszélések kérdése - tette hozzá.
olvasnivaló: http://nepszava.hu/cikk/1047454-bloffoltek-az-orban-kormany-miniszterei
A miniszterelnök a veszprémi időközi választással kapcsolatban szintén saját maga korábban, egy pénteki közrádiós interjú során már elmondott szavait ismételte, miszerint: az előttük álló három és fél évben nem nagyon lát olyan feladatot, ahol kétharmados kormánypárti többségre van szükség.