Balázs Péter;Baló György;Kálmán Olga;

- Közelkép - Baló premier

Baló György új műsorának premierje éppen arra a napra esett, amikor Budapestre jött a német kancellárasszony. Ennek a napnak a második felében nem volt olyan televíziós csatorna, amelyik hosszabb, vagy rövidebb ideig ne foglalkozott volna ezzel a látogatással. Sokféleképpen mutatták be ezt a néhány órát, és természetesen más-más kommentárokkal.

Ehhez képest a Baló műsor már nem nagyon szolgálhatott újdonságokkal. Ráadásul, e témakörben talán a leghitelesebb és legjobb szakértő, Balázs Péter egykori külügyminiszter már szinte mindent elmondott Kálmán Olga műsorában. Ezek után Baló, ha nem is hozott új elemeket, de kétségtelenül talált két olyan személyiséget – az egyik éppen a magyarországi német érdekeltségek képviselője volt, akit ugyan egy másik csatorna is megszólaltatott már -, akik másoknál kicsit bővebben fejthették ki véleményüket.

Igaz ugyan az egyik csatornán 6,000, itt most csak 4,000 németországi vállalatról esett szó, de ez a lényegen nem változtatott. Érdekesebb volt a másik szakértő és a vele való beszélgetés a Putyin látogatás apropójából, a lehetséges és a kívánatos magyar magatartásról. A válasz itt sem volt valami új, hiszen ilyesféle megközelítéseket is hallhattunk már, e szerint: nincs más mód az országunk érdekeinek érvényesítésére, mint az egyensúlyra törekvés.

Meg kell szavazni az Oroszország elleni szankciókat, de ha lehet meg kell egyezni az oroszokkal. Az ukrajnai helyzetet illetően ugyan további romlás prognosztizált a vendég, de távlataiban inkább a megegyezésre számít. Baló, mint már sokszor korábban is kiderült, a hazai televíziózás legműveltebb tagja, ami néha nem válik az előnyére.

Érezni ugyanis rajta, hogy sok kérdés esetében jobban tudja a választ, mint az akit kérdez, csak hát ilyen a szereposztás a képernyő előtt. Mindenesetre most is jó volt: precízen, közérthetően, és ami kollégáiról nem mindig mondható el: rövid kérdéseket tett fel. De lényegeseket.

"Ugyan, már megint elrabolják őket?" - nem sokkal a második rész után Liam Neeson még így utasította el újságírói kérdésre, hogy vállalna-e egy újabb Elrabolva-filmet. A már visszavonult, de a családjáért mindig bármire képes volt CIA-ügynök Bryan Mills (először 2008-as, majd 2012-es) története azonban olyan kultuszt teremtett az ötvenes évei végén járó színész köré, amelyet talán sosem tapasztalt, és 61 évesen is végül hajlandó volt kötélnek állni. Neeson kikötése az is volt, hogy csak úgy vállal egy harmadik filmet, ha a forgatókönyv is kifogástalan, és mint utóbb nyilatkozott, a franca író-rendező Luc Besson jól tudott pontot tenni Mills sztorijára.