gyanúsítás;RMDSZ elnök;

- Meggyanúsították az RMDSZ elnökét is

Az igazságszolgáltatás függetlenségének veszélyeztetésével gyanúsította meg a Legfelső Bírói Tanács (CSM) Kelemen Hunort, az RMDSZ szövetségi elnökét. A román bírói testület azt kifogásolja, hogy hét végén, az RMDSZ negyedszázados évfordulóját ünneplő gálaműsoron mondott beszédében az elnök védelmébe vette a négy év börtönre ítélt Nagy Zsoltot, a szövetség korábbi politikusát, volt távközlési minisztert. A Legfelső Bírói Tanács felkérte vizsgálati részlegét, elemezze Kelemen szombati kijelentéseit.

Az RMDSZ elnöke arról beszélt, hogy Nagy Zsoltot ártatlanul ítélték el, az ügyészeknek nem voltak ellene bizonyítékaik. Úgy fogalmazott: "Kedd óta Nagy Zsolt számára a szabadságért folytatott harcnak már más jelentése van. És számunkra is, nem csak Zsolt számára. Ártatlanul ítélték el, az ő ügye nem korrupciós ügy. Az ellene felhozott vádakra nincsenek bizonyítékok, az ő minisztersége alatt nem privatizáltak egyetlen állami vállalatot sem, mások lehallgatott beszélgetéseiből következtettek az ő állítólagos bűnösségére. Igazságtalan ítélet született, és most Zsoltnak szüksége van a mi biztatásunkra, szolidaritásunkra, minden egyes jó szóra. Őt nem fogja megtörni a börtön sem, és nem fogja feladni az igazságért folytatott küzdelmet. Nekünk sem szabad feladnunk! "

Kelemen már az ítélet kihirdetésekor is azt nyilatkozta, hogy a volt miniszterrel óriási igazságtalanság történt. „Meg vagyok rendülve. Nem értem, hogy lehetett ilyen ítéletet hozni egy olyan perben, ami egy nem létező, mondvacsinált ügy, hisz nem történt privatizáció, nem történt semmiféle károkozás. Érthetetlen számomra ez a döntés” - nyilatkozta a maszol.ro-nak akkor a politikus.

Nagy Zsoltot kilenc éves meghurcoltatás után úgy ítélték el letöltendő börtönbüntetésre, hogy a Korrupcióellenes Ügyészség lezárta ellene a vizsgálatot, mert nem történt korrupció. Privatizáció sem történt az idő alatt, míg a tárca élén állt, így nem is kedvezhetett senkinek. Nagy ellen bizonyíték sincs, sem a hazaárulásra, amit felhoztak ellene, sem más bűncselekményben, az ítéletet úgy mondták ki, hogy mások lehallgatott telefonbeszélgetéseiből következtettek a volt miniszter érintettségére. Nagy Zsolt Strasbourghoz fordult.

Demokrácialeckét kapott Orbán Viktor a német kancellártól - emeli ki lapunk is vezércikkében azt a momemtumot, amit - akárhogy próbálja is lefedni a már csak némi gúnnyal közszolgálatinak nevezhető média, illetve annak kis függetlennek nevezett kalauzhalai - nemigen lehet eltagadni. Angela Merkel a magyar miniszterelnök tudtára adta, hogy demokráciában akkor is fontosak a civilek, illetve a média, ha kétharmados győzelmet aratott a kormány.