Formula 1;Sebastian Vettel;Fernando Alonso;Jerez;Toro Rosso;tesztnap;

- Vettel: rögtön a leggyorsabb

Tegnap az első hivatalos tesztnappal a spanyolországi Jerezben elkezdődött a 2015-ös Formula 1-es idény.

Rengeteg szurkoló látogatott ki a pályára, elsősorban a mezőny két spanyol pilótája miatt, ám sok örömük nem volt: amíg Carlos Sainz Jr. legfőképpen ismerkedett a Toro Rossoval, addig a kétszeres világbajnok Fernando Alonso technikai gondok miatt a nap nagy részét a boxban töltötte.

A gyakorláson egy dolog azonnal kiderült: a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel a Ferrariba átülve sem veszített a gyorsaságából, így új csapatánál azonnal egy részsikerrel mutatkozott be. Némi meglepetésre a sauberes Marcus Ericsson lett a második, míg a tavalyi évben hatalmas fölénnyel mindkét vb-címet besöprő Mercedes ezúttal nem a gyorsaságra, hanem a megbízhatóságra ment rá. Nico Rosberg két versenytávot is teljesített, és így is a harmadik leggyorsabb köridőt mondhatta magáénak.

A gyakorlás ma tovább folytatódik.

Az eredmény

1. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 1:22.620 – 60 kör, 2. Marcus Ericsson (svéd, Sauber) 1:22.777 – 73 kör, 3. Nico Rosberg (német, Mercedes) 1:23,106 – 157 kör, 4. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 1:23.338 - 35 kör, 5. Valtteri Bottas (finn, Williams) 1:23.906 – 73 kör, 6. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Toro Rosso) 1:25.327 – 46 kör, 7. Fernando Alonso (spanyol, McLaren) 1:40.738 – 6 kör.

Ahogy arra számítani lehetett, mindkét világelső, Serena Williams és Novak Djokovics is történelmet írt az Australian Open idei női és férfi egyes fináléjában. Az amerikai hatodszor jutott döntőbe, és hatodszor lett Melbourne királynője, megszerezve ezzel a 19. Grand Slam-trófeáját, míg a szerb az ötödik döntőjét követően ötödször emelhette magasba a győztesnek járó serleget, megszerezve ezzel nyolcadik GS-sikerét.