Műsormagazin;Dél-Korea;Ausztrália;Bayer Leverkusen;Ázsia Kupa;Uli Stielike;

Ausztrália nyerte az Ázsia Kupát FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/MARK KOLBE

- Ausztrália került Ázsia trónjára

Drámai mérkőzésen győzött a házigazda Ausztrália Dél-Korea ellen az Ázsia Kupa döntőjében. Az első félidőben az Uli Stielike által irányított dél-koreaiak alakították ki helyzetek sorát, de közvetlenül az első félidő lefújása előtt Massimo Luongo megszerezte a vezetést a Socceroosnak.

A második játékrészben biztosan őrizték az előnyt a hazaiak, s a szurkolók már az együttes első Ázsia Kupa-győzelmét ünnepelték. Azért csak az elsőt, mert 2007-ig az óceániai szövetség tagja volt Ausztrália. Csakhogy a lefújás előtt szinte másodpercekkel a Bayer Leverkusen légiósa, Heung-Min Son egy kényszerítő után közelről egyenlített.

A drámai végjáték ellenére az ausztrálok nem omlottak össze, s a hosszabbítás első félidejének végén a Juventus alkalmazásában álló James Troisi révén újra vezetéshez jutottak (2-1), s ezzel a kupagyőzelmet is megszerezték. Dél-Korea egyébként a fináléig egyetlen gólt sem kapott. Ausztrália győzelmével biztosította helyét a 2017-ben Oroszországban esedékes Konföderációs Kupán.

A házigazdák az elődöntőben
A házigazda Egyenlítői-Guinea a hosszabbításban harcolta ki a győzelmet Tunézia ellen (2-1), így bejutottak a labdarúgó Afrika Kupa elődöntőjébe, ahol Ghána lesz az ellenfél. További eredmények: Kongói Demokratikus Köztársaság-Kongó 4-2, Ghána-Guinea 3-0, Elefántcsontpart-Algéria (lapzártánk után ért véget).

Az alapszakasz utolsó fordulóját rendezték tegnap este az osztrák jégkoronglibában (EBEL). A Fehérvár AV19 csapata a Znojmót fogadta.