A legnagyobb forráskivonás a rendszerből, miként az elmúlt években is, a szociális ágazatot érinti - mutatott rá.
"A szociálpolitika jelenleg kárhoztatja azokat, akik nehéz sorsúak" - fogalmazott, arra utalva, hogy megszűnik minden járandóság, egyetlen szociális ellátás marad, a települési támogatás, amelyhez azonban pénzt nem adnak.
"A város az elmúlt tizenkét évben nem vetett ki adót, és most sem tervezi" – hangsúlyozta a szocialista politikus, az MSZP választmányának elnöke. Ismertetése szerint tavaly 12 ezren kértek lakásfenntartási, közgyógyellátás- és lakbértámogatást az önkormányzattól, őket az idén is segíteni szeretnék. Ennek finanszírozására az önkormányzati cégek támogatásnak csökkentésével - 400 millió forintos alapot hoznak létre. A forrás meglétét igazolandó elmondta: az elmúlt évek önkormányzati cégeket érintő költéseit felülvizsgáltatták, és kiderült, éves szinten a cégek 500 millió forintot költöttek például tanácsadásra vagy kiszervezett feladatokra. A Fidesz többségű közgyűlés ugyanis megszavazta azokat - tette hozzá. A legfőbb cél most az, hogy ezt a félmilliárd forintot az idén "megfogjuk" - mondta a polgármester, jelezve: a vizsgálat pontos eredményeit hamarosan nyilvánosságra hozzák.
A fejlesztésekről szólva kifejtette: továbbra is terveik között szerepel a 70 hektáros tudományos park létrehozása az épülő ELI lézerközpont mellett, a klinikapark fejlesztése, a déli Tisza-híd, valamint egy uszodát is szeretnének felépíteni. A fejlesztések cégek megjelenését, munkahelyek létrejöttét jelenthetik.
Az MSZP választmányi elnöke a választásokról elmondta: a szegediek nem hagyták, hogy a politikusok befolyásolják őket, higgadtan döntöttek. Botka László a legfontosabbnak azt nevezte, hogy nincs baloldali, vagy jobboldali Szeged, csak egy Szeged van, és a politikusoknak az a feladata, hogy a városért küzdjenek.