MSZP;Bárándy Gergely;Ökotárs Alapítvány;

- Többé ne használják politikai célokra a rendőrséget!

Megcáfolta a Budai Központi Kerületi Bíróság a belügyminisztert és az országos rendőrfőkapitányt, amikor kimondta: törvénysértő volt az Ökotárs Alapítvány székhelyén és munkatársainál végzett tavaly szeptemberi házkutatás - írja közleményében Bárándy Gergely szocialista politikus.

"Az MSZP kezdettől fogva hangot adott annak, hogy a civilek ellen elrendelt razzia politikailag motivált, így tehát törvénytelen volt, ezért is fordultunk előbb levélben az ORFK első emberéhez, majd az országgyűlés nyilvánossága előtt többször is a belügyminiszterhez. Állításunkat Papp Károly, majd Pintér Sándor is határozottan visszautasította, mondván: az akció minden tekintetben jogszerű volt. Ám a BKKB döntésével bebizonyosodott, hogy hamisak voltak azok az érvek, amelyek szerint a razziáról szóló döntések szakmai alapon születtek.

Ennek tükrében felszólítjuk a rendőrség politikai és szakmai irányításáért felelős vezetőket, hogy többé ne használják politikai célokra a testületet! Továbbá nyomatékosan felhívjuk a figyelmet arra, hogy az a rendőri vezető, aki politikai célokra használja a rendőrséget, a hatályos magyar jogszabályok szerint is bűncselekményt követ el!

Bárándy Gergely,
az Országgyűlés Törvényalkotási bizottságának alelnöke"

Törvénysértő volt az Ökotárs-razzia
A Budai Központi Kerületi Bíróság helyt adott az Ökotárs Alapítvány panaszának és megállapította, hogy a házkutatás és lefoglalás elrendelése törvénysértő volt, hiszen bűncselekmény gyanúja nem volt megállapítható. Tavaly szeptember 8-án az Ökotárs Alapítvány székhelyén és az alapítvány egyes munkatársainak lakásán a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai házkutatást tartottak. A házkutatás ellen minden érintett - az Ökotárs Alapítvány, mind Móra Veronika igazgató és Foltányi Zsuzsa kurátor - panaszt tett- áll az alapítvány közleményében. 

Csütörtökön is kudarcba fulladt a "magyar Csernobil per" első tárgyalási napja, a bíróság tovább halasztja az ügyet, az ok ugyanaz, mint a tavalyi eseteknél: az ügyben nem a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, hanem a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. képviseli az államot - a bíróság azonban a minisztériumot idézte be alperesként. A halálos beteg felperesek ideje azonban egyre fogy, miközben nemcsak a rákkal, de a bürokráciával is fel kell venniük a harcot.