A január 29-ei pécsi közgyűlésre nem akarták beengedni a Fodor Ibolya ellen demonstrálókat, végül az ellenzéki képviselők határozott fellépése oldotta meg a helyzetet. A közgyűlés egyik napirendi témája a szocialista Gulyás Emil azon javaslata volt, hogy a testület mondja ki az országos ismertségre tett fideszes Fodor Ibolya összeférhetetlenségét azzal az indokkal, hogy a képviselő méltatlanná vált az általa betöltött tisztségre.
Fodor Ibolyáról az RTL Klub derítette ki, hogy korábban jogerősen elítélték sikkasztásért bűnsegédként, ráadásul a képviselőasszony egy hozzá kritikusan viszonyuló Facebook-felhasználót is megfenyegetett. Korábban a Népszava is megírta, hogy Páva Zsolt polgármester nyílt levélben kérte a képviselő lemondását január első felében, ezt Fodor azóta is fontolgatja.
Páva Zsolt akkor így nyilatkozott: "ahelyett, hogy elfogadná, hogy hibát követett el, amiért vállalnia kellene a felelősséget és önmérsékletet tanúsítana, Fodor még inkább harcba száll a pécsiekkel, noha a vele szemben megfogalmazott kritikák jogosak". A pécsi polgármester szerint - ahogy leveléből kiderül - Fodor Ibolya becsapta a Fideszt mint jelölő és támogató pártot, amikor a párt helyi vezetése előtt elhallgatta azt a tényt, hogy jogerősen elítélték bűnsegédként sikkasztásban való részvételért.
Az MSZP a hét elején összeférhetetlenségi eljárást kezdeményezett a képviselő ellen arra hivatkozva, hogy az elhallgatta jogerős elítélését, majd a későbbiek során nyíltan fenyegette és minősítgette a választópolgárokat és a sajtó munkatársait. Gulyás javaslatát kedden már leszavazta a közgyűlés jogi és ügyrendi bizottsága, ahol a Fidesz négyötödös többséggel rendelkezik, de a kormánypárti zavart jól jelezte, hogy párttársai döntését mind Páva Zsolt polgármester, mind Decsi István frakcióvezető komoly kritikával illette.
Az indítványt zárt ülésen tárgyalta a testület, ahol Fodor korábban, és most sem jelent meg. A testület úgy döntött, nem mondják ki az összeférhetetlenséget, azaz a képviselő megőrizheti mandátumát. Páva a döntés után röviddel sajtóközleményt adott ki, amelyben azt írja, hogy „egyes képviselők úgy vélték, hogy ez egyedül a bíróság joga”. Hozzátette, ő maga abban reménykedett, hogy a kérdést sikerül rendezni, de azt is elfogadja, hogy többen nem kívántak bírói szerepet játszani - olvasható a közleményében.
Forrás: hvg.hu.
Nem fizet az exfideszes képviselő
Korábban az RTL Klub információira hivatkozva írtuk, hogy jogellenesen bocsátotta el egyik alkalmazottját Fodor Ibolya pécsi önkormányzati képviselő a cégétől két nappal a fizetés előtt. A volt fideszes képviselő állítólag azért bocsátotta el azonnali hatállyal a dolgozót, mert nem volt hajlandó aláírni a fizetési papírját úgy, hogy a munkabérét nem kapta meg. Az alkalmazott munkaügyi bírósághoz fordult, amely jogellenesnek találta az elbocsátást, s a kártérítés összegét 540 ezer forintban határozta meg. Fodor azonban a Pécsi Ítélőtábla jogerős ítélete ellenére sem hajlandó fizetni, sőt, állítólag telefonon zaklatta is volt alkalmazottját. Az RTL megkereste az ügyben a képviselőt, de az nem volt hajlandó nyilatkozni.
A helyi Fidesz állítja: Fodornak erről az ügyéről sem volt tudomásuk. A kormánypárti támogatással megválasztott képviselő jelenlegi és volt cégei ellen ugyanakkor - mint kiderült - felszámolás és végrehajtás folyik. Az egyik céget azért büntették meg, mert a képviselő feketén dolgoztatott. Fodor december elején lépett ki a Fidesz-frakcióból, azt követően, hogy belső vizsgálatot akartak indítani ellene, amiért még 2003-ban a bíróság jogerősen 1 év 6 hónap felfüggesztett börtönre ítélte amiatt, hogy volt férjével 12,5 millió forintot sikkasztott korábbi munkahelyén.
A képviselő, mint bűnsegéd kapott ennyi büntetést. Fodor akkor az RTL kérdésére letagadta az ítéletet, ám miután a Fidesz-KDNP önkormányzati frakcióvezetője, a helyi MSZP, az LMP és a Jobbik is lemondásra szólította fel, bejelentette távozását a kormánypárti frakcióból, képviselői mandátumát azonban megtartotta.