Orbán Ráhel;

- Kocsmázás az Operában

Ízlés dolga, ki mint minősíti a 444.hu által feltárt újabb kis magyar abszurdot. Tudniillik, néhány nappal azután, hogy a Facebookon írt arról, hogy ő a saját lábán áll, és saját erőből boldogul, Orbán Ráhel Budapesten látta vendégül svájci iskolatársait, akik a közösségi hálón is posztolták a látogatást, a képekből pedig kiderül, hogy december 22-én maga Orbán Viktor miniszterelnök is fogadta őket a Parlamentben.

Este pedig piáztak egy jóízűt egy zenés helyen. No, nem merengő bölcsészek módjára holmi romkocsmában, hanem Ókovács Szilveszter főpincérségével az Operaház Királyi Páholyában. (A százharminc éves falak vajh’ hányszor érhették meg a szégyent, hogy dinasztikus ifjak végigpezsgőznek egy előadást?) Különös, hogy a vendéglátást Svájcban főiskolai szinten – állítólag – tanuló élcsapat még nem jutott odáig, hogy egy nemzeti intézményben vannak, s ők nem NDK turistacsoport a Moulin Rouge-ban – még, ha Rasi intézi is a potyapiát.

Az én szépérzékemet picit sérti a történet, de az internet népétől tudom: ez csak ballib ajvékolás a becsületes kikötőtulajdonos, és többszörösen közbeszerzett traktoros házaspár körül. Hogy a skandalum teljes legyen, rápakolt még Havasi Bertalan is, s ettől vált még gejlebbé az egész. "A szóban forgó diákcsoport hivatalos úton, a szokott eljárásrendben megkereste az Országgyűlés Hivatalát, hogy megtekinthessék a parlament épületét illetve a koronát. Mivel a miniszterelnök abban az időben éppen az irodájában dolgozott, rövid időre csatlakozott a csoporthoz" – közölte a mindig révült arcú sajtófogdmeg.

Mindenki el is hiszi: Ráhel előzetesen bejelentkezett, befizette a jegyek árát, végül a kis csapat a látogatóközpontban várakozott a következő turnusra, satöbbi. A legaljasabb mellébeszélés persze az opera részéről hangzott el: „a jegyeket Orbán Ráhel kifizette”. A Királyi páholyba ugyanis nincs mód jegyet venni, oda csak a protokoll szerint léphet be az államfő, a kormányfő, illetve vendégeik – és nem ám csemetéik vidám barátai! -, valamint a királyi családok leszármazottai.

Szóval kicsivel több igazmondás ezúttal is jót tett volna – így viszont a helyzet végképp menthetetlen. De őket ez nem érdekli.