MSZP;kormány;Kiss Szilárd;

- MSZP: a kormány tisztázza, ki Kiss Szilárd!

Az MSZP felszólítja a kormányt, tisztázza, ki Kiss Szilárd. A szocialista párt az Orbán-kormány bizalmi emberének tartja a vesztegetés és hűtlen kezelés gyanúja miatt előzetes letartóztatásban lévő volt moszkvai mezőgazdasági attasét.

Heringes Anita, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője szerdán Budapesten sajtótájékoztatón azt mondta, hogy Kiss Szilárdnak diplomáciai megbízatása miatt nemzetbiztonsági átvizsgáláson is át kellett esnie. Közel három évig, 2014 végéig volt a Földművelésügyi Minisztérium (FM) munkatársa, még oklevelet is kapott Fazekas Sándor minisztertől - ismertette. Hozzátette: Kiss Szilárd a minisztérium keleti gazdasági kapcsolatokért felelős miniszteri biztosaként végezte munkáját. 

Heringes Anita a többi között azt kérdezi még Kiss Szilárdról: milyen szerepet játszott a múltja és Kiss Szilárd maga a moszkvai kapcsolatok kiépítésében. A földművelésügyi tárca mellett a külügyminisztériumot is felszólította a képviselő, hogy haladéktalanul tisztázza, mi volt Kiss Szilárd pontos feladata, ki és milyen keleti gazdasági kapcsolatok kiépítésével bízta meg őt. Átesett-e, mikor és milyen eredménnyel nemzetbiztonsági átvilágításon? - firtatta.

Ki és mikor nevezte ki miniszteri biztosnak? A kinevezéséről szóló utasítások melyik Hivatalos Értesítőben jelentek meg? Miért hallgatnak és titkolóznak a kormányzatban Kiss Szilárdról? - sorolta kérdéseit. Papp Gábor, Kiss Szilárd ügyvédje hétfőn azt mondta, amivel Kiss Szilárdot gyanúsítják, "tisztán gazdasági ügylet, az semmilyen módon nem kapcsolható a politikához". Az FM is ezt hangsúlyozta közleményében, és közölte azt is, Kiss Szilárdnak a tárca részére végzett munkájával kapcsolatban nem volt kifogás. "Fazekas Sándor miniszter nem állt vele közvetlen munkakapcsolatban. K. Sz. urat a KÜM állományából vettük át 2013. októberében, C típusú átvilágításon átesett." - írták. 

Elfogadta a fővárosi önkormányzatot és a kerületeket osztottan megillető bevételek idei megosztásáról szóló rendeletet a Fővárosi Közgyűlés szerdán. Az ülésen arról is döntöttek, hogy a fővárosi önkormányzat csatlakozni kíván a Budapesti Önkormányzatok Szövetségéhez (BÖSZ). A közgyűlésen elfogadták a Csillaghegyi-öblözet árvízvédelmével kapcsolatos javaslatot is, így új engedélyezési eljárás indul a Római-parti védműtervek esetében. A képre kattintva galéria nyílik!