Az uraknál – írhatnánk nyugodt szívvel – nem történt semmi különös, nyertek az esélyesek. Ám ez így nem lenne igazságos a remekül helyt álló vesztesekkel szemben. Egyedül talán a spanyol David Ferrer nem tudott igazi ellenállást kifejteni a fehér sport szamurája, Nisikori Kei ellen, aki most játszott a legjobban az idei tornán.
Amíg a spanyol 2 ászt és 14 nyerőt ütött, valamint egyszer tudta elvenni ellenfele adogatását, addig a japán játékosnál ezek a mutatók a következőképpen alakultak: 7 ász, 43 nyerő és hat brék. A különbség magyarázza Nisikori sima, fölényes győzelmét.
Nem lesz egyszerű dolga ellene a címvédő Stanislas Wawrinkának, aki 3 óra 2 perces meccsen verte a spanyol Guillermo Garcia-Lopezt úgy, hogy a negyedik felvonás rövidítésében például 0-5-ről fordított. A svájci eddig eljutott, ám a japán ellen a tavalyi legjobb önmagát kell hoznia.
A világelső Novak Djokovics a nyolcaddöntőben sem vesztett szettet, és a négyszeres bajnok szerb játékos 47 nyerő ütést bemutatva verte a luxemburgi Gilles Müllert, és sorozatban 23. Grand Slam-negyeddöntőjére készülhet.
A világelső ellenfele a nyolc között a kanadai Milos Raonic lesz, akit eddig mind a négy eddigi meccsükön legyőzött, de a Seppi-Federer meccs óta pontosan tudja a világ, ez manapság nem sokat jelent Melbourne-ben.
Ráadásul a tavaly wimbledoni elődöntős szervakirály 30 ászt és 81 nyerőt ütött a spanyol Feliciano Lopeznek, igaz, utóbbi
sem spórolt a 21 foghatatlan szervájával és 48 nyerőjével. Lopez bárki ellen nyert volna ilyen mutatóval… A hölgyeknél amerikai napot tartottak. A 33 esztendős Serena Williams alaposan megküzdött a tavalyi Roland Garroson őt búcsúztató, 21 éves spanyol Garbine Muguruzával, de végül legyőzte őt három szettben.
Nővére, a 34 éves, sokadik virágzását élő Venus meglepetésre búcsúztatta a hatodik helyen kiemelt lengyel Agnieszka Radwanskát, akinek így tovább kell várnia első Grand Slam-trófeájára.
Az idősebbik Williams nővér a 2010-es US Open óta először jutott GS-negyeddöntőbe. Ráadásul biztosan lesz amerikai elődöntős, hiszen az élete eddigi legjobb GS-eredményét elérő Keys legyőzte honfitársát, Brengle-t. A 19 éves Keys és a 34 éves Williams találkozója igazi generációs összecsapás lesz.
Viszont Serenának alaposan meggyűlhet a baja a tegnapi nap hősével, a tavalyi döntőssel, Dominika Cibulkovával. A szlovák játékos a hosszú sérüléséből visszatérő, kétszeres bajnok fehérorosz Viktorija Azarenkát győzte le, olyan játékkal, amire csak a legnagyobbak képesek. Hétszer vette el ellenfele adogatását, ütött három ászt valamint 44 nyerőt, és apró termete ellenére 71 százalékban megnyerte a poént akkor, amikor felment a hálóhoz.
„Nem emlékszem arra, hogy valaha játszottam ilyen jól pályafutásom során. Az első szettben szinte nem is hibáztam, míg a harmadikban még növelni is tudtam a játékom sebességét. Ez a siker nagy önbizalmaz ad a folytatásra, ha képes leszek így teniszezni Serena ellen is, akkor akár a világelsőt is legyőzhetem” – jelentette ki a boldog Cibulková. Látva a két játékos formáját, abszolút nem lenne meglepetés a szlovák hölgy sikere…
Megtörtént az, amire a szakemberek a férfi párosban abszolút nem számítottak: kiestek a Bryan-fivérek a nyolcaddöntőben. A korábbi hatszoros Australian Open-győztes, egyébként összesen 16-szoros GS-bajnok amerikai ikerpárt hatalmas meglepetésre győzte le két szettben, 7:6, 6:3 arányban a Dominic Inglot, Florin Mergea (brit, román) kettős.A tavalyi US Opent megnyerő, ugyanakkor itt Melbourne-ben csak a harmadik fordulóig jutó amerikaiak annak ellenére maradtak alul életük meccsét játszó ellenfeleikkel szemben, hogy jóval nagyobb százalékban ütötték be az első szervájukat, és öt ász mellett bevágtak 22 nyerőt. Igaz, ha második adogatásra kényszerültek Bryanék, azok felét sem tudták megnyerni, míg Inglot és Mergea 9 ászt és 40 nyerőt mondhatott magáénak, valamint azt, hogy összesen egyszer engedték az amerikaiakat bréklabdához.