Orbán Viktor;vagyon;vagyonnyilatkozati eljárás;

- Titkolják Orbán Viktor vagyonát

Az Országgyűlés mentelmi bizottsága elutasította az Orbán Viktor miniszterelnökkel szembeni vagyonnyilatkozati eljárást, amelyet a Demokratikus Koalíció (DK) kezdeményezett - közölte Varju László. 

A párt elnökségi tagja emlékeztetett, a DK decemberben indítványozott eljárást, szerintük ugyanis a kormányfő vagyonnyilatkozatai "minden részletükben biztosan nem fedhetik a valóságot, mivel a miniszterelnök vagyonosodását a fizetése mértéke soha nem igazolta". Ám a mentelmi bizottságot vezető KDNP-s Vejkey Imre ezt valamiért nem tartotta érdekesnek, épp ezért a DK most azt szorgalmazza, hogy Orbán személyesen számoljon be vagyonosodásának körülményeiről a bizottság előtt.

Erre, pontosabban az ország teljes nyilvánossága előtti elszámolásra szólította fel a kormányfőt az MSZP is. Bangóné Borbély Ildikó, kijelentette: a miniszterelnök Magyarország első számú alkalmazottja, ezért az embereknek joguk van tudni, honnan van annyi pénze, amennyit "tisztességes munkával soha nem kereshetett meg". A magyar emberek nem azért dolgoznak és adóznak, hogy az Orbán-családot gyarapítsák - mondta a szocialista képviselő, hozzátéve, amíg a miniszterelnök nem számol el vagyonával, viselnie kell a korrupt jelzőt, hiszen nagyon úgy tűnik, hogy Orbán nem a közösség, hanem saját családja vagyonát gyarapítja. Szerinte ezt bizonyítja az is, "ahogy a kormányfő saját vejét, Tiborcz Istvánt segíti". Felidézte: Orbán Ráhel férje cégének 2009-ben még évi nyolcmillió forintos bevétele volt, két évvel később a cég már 686 milliós forgalmat könyvelhetett el, egy évre rá pedig három milliárd forint volt a bevétele. A miniszterelnök vejének vállalata kizárólag állami és önkormányzati beruházások révén ért el milliárdos bevételt, legutóbb egymilliárdos közvilágítási tenderen futott be győztesként.

Pénzügyi szabálytalanságok gyanúja miatt több feljelentést tettek a Veszprémi Erdőgazdasági Zrt.-nél, és számos embernek felmondtak. A Földművelésügyi Minisztérium közleménye szerint az azóta lemondott vezérigazgató, Tengerdi Győző január 13-án jelezte a minisztériumnak, hogy pénzügyi szabálytalanságok gyanúja merült fel a társaságnál, ezért a minisztérium és a társaság azonnali, teljes körű belső vizsgálatot indított.