Az egészségügyért felelős államtitkár kinevezését követően figyelemre méltó gyorsasággal sajátította el a Fidesz kommunikáció legfontosabb elemeit. Az első, hogy mindig azt mondd, amit az érintettek hallani akarnak, de nem a szavakra kell figyelni, hanem a tettekre. Ismert Murphy törvénye: ha már az őszinteséget mímelni tudod, majdnem biztos, hogy sikeres politikus vagy. A második, hogy nem a valóság a fontos, hanem az, amit „mi” (értsd: pártunk és kormányunk) mondunk, és ha a szükség úgy hozza, akkor szemrebbenés nélkül hazudj.
Zombor Gábor pontosan tudja, hogy az egészségügy egyik legfeszítőbb kérdése az orvosok és az egészségügyi szakdolgozók tarthatatlan bérezése. Minapi nyilatkozatában nettó 270 ezer forintos szakorvosi bérről beszélt és azt mondta: „reményeim szerint ez a rendszer el is tud indulni a következő hónapokban”. Drága államtitkár úr! Miért tetszik szebb jövővel ámítani a béreik felemelését jogosan elváró orvosokat? Ön és a közvélemény, de leginkább az érintettek is tudják, hogy a 2015. évi költségvetésben nincs fedezete semmilyen bérígéretnek. A szakemberek a lábukkal szavaznak: az exodus megállíthatatlannak látszik.
Azt is állítja az egészségügyért felelős államtitkár, hogy folyamatosan tárgyalnak a kórházakkal és a beszállítókkal arról, hogy milyen ütemben történjenek a kifizetések. Szerinte 60 milliárd forint áll rendelkezésre a kórházi adósságok lenullázásához. Ön is, az újságolvasók, de a leginkább a kórházvezetők tisztában vannak azzal, hogy ez nem így van, mert még senki sem tudja, hogy ebből a 60 milliárdból mennyi jut a kórházakra. Hiszen ez a pénz valamennyi költségvetési intézmény - az iskolák, a múzeumok, s persze az egészségügy - tartozásainak kiegyenlítésére szolgál.
Zombor szerint „olyan struktúrát kell kialakítanunk a következő hónapokban, amely esélyt nyújt arra, hogy nem termelődik újra ez az adósságtömeg”. Vajon milyen struktúrát képzel az államtitkár úr a jelenlegi helyett, amely nem termeli újra az adósságállományt? Az érvényes finanszírozási rend mellett – Ön és mi is tudjuk – ez nem lehetséges. Azt persze megteheti, hogy elküldi azokat a kórház főigazgatókat, akik nem akarják, illetve nem merik vállalni azt, hogy az ellátás színvonalát a finanszírozás színvonalára süllyesztik.
Szomorú látni, hogy egy jobb sorsra érdemes szakembert milyen gyorsan megfertőz a politika.