A háború második napján fenyegető fordulatot vettek az események; Irak Izraelre irányította rakétáit. A támadás riadalmat keltett nemcsak Izraelben, hanem a világ minden táján. Egy sor politikus önmérsékletre intette a megtámadott országot, így akarva elkerülni a háború továbbterjedését. A szövetséges légierő közben kitágította célpontjai körét; megkezdte a Kuvaitot megszállva tartó iraki szárazföldi csapatok bombázását. Washington sikeresnek tartja az eddigi hadi fejleményeket, de Bush elnök határozottan óvott a korai győzelmi mámortól. A világon egymást érik a tüntetések és az antiterrorista lépések.
A hadműveletek eddigi, rendkívül jó alakulása ellenére nincs helye elbizakodottságnak, a háború nem lesz könnyű és további áldozatokat fog követelni, figyelmeztetett tegnapi sajtóértekezletén George Bush.
Irak pénteken kora hajnalban rakétatámadást intézett két izraeli nagyváros, Tel-Aviv és Haifa ellen. Az első félelmekkel ellentétben — mint egy katonai szóvivő közölte — a rakéták hagyományos töltettel voltak felszerelve, nem történt vegyitámadás. Az egész országban szóltak a szirénák, mire a Scud mintájú rakéták célpontjukhoz érték. A hadsereg felszólította a lakosságot, hogy ne hagyja el otthonát.
A CNN televízió értesülése szerint Izrael csak akkor vág vissza, ha Irak újabb akciót hajt végre ellene. Este, ismét megszólaltak a légiriadót jelző szirénák Izraelben.
A szövetségesek tegnap is szakadatlanul folytatták támadásaikat. összességében az Irak ellen naponta végrehajtott 2000 légi bevetés több mint nyolcvan százaléka eredményes, ám valószínűleg még hetekbe telhet, amíg a további, tömeges bombázások utón sor kerülhet szárazföldi hadműveletekre Kuvait ellen. Erről tájékoztatta a sajtót Norman Schwarzkopf amerikai tábornok, az Irak- ellenes szövetséges haderők főparancsnoka.
Más értesülésék arra mutattak, hogy a szüntelen légitámadások mellett a több százezres amerikai és szövetséges szárazföldi erők megkezdték a felvonulást a kuvaiti határ felé. Raymond Germanos tábornok, a francia hadsereg tájékoztató szolgálatának vezetője viszont cáfolta, hogy küszöbön állna a szárazföldi alakulatok felhasználása az Irak ellen folytatandó hadműveletekben.
A szövetségesek gyakorlatilag szüntelen légi bevetéseikben eddig hét gépet veszítettek; három amerikait, két britet, egy olaszt és egy kuvaitit.
Népszava 1991. január 19.