Az 57 szavazó közül 38-an voksoltak Schwezoff visszahívására, 18-an nem támogatták a javaslatot, egy érvénytelen szavazat volt. Schwezoff Dávidot, akit tavaly júliusban választottak meg a BZSH ügyvezető igazgatójává, a közgyűlés alkalmatlannak minősítette a poszt betöltésére, többek között azért, mert előzetes egyeztetés nélkül hozott döntéseket a BZSH egész működését befolyásoló gazdasági ügyekben, valamint sajtónyilatkozataival a rabbitestület és a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) jó hírnevét sértette.
A rendkívüli közgyűlés egyúttal Kunos Pétert, a Mazsihisz ügyvezető igazgatóját választotta a BZSH megbízott ügyvezető igazgatójává. A mostani nem az első kísérlet volt Schwezoff Dávid leváltására, a BZSH október 29-ei közgyűlése azonban megerősítette posztján az ügyvezető igazgatót, Tordai Péter, a BZSH elnöke viszont távozni kényszerült posztjáról.
A tavaly júliusban megválasztott ügyvezető igazgató vitatott intézkedései közé sorolták, hogy különösen nagy vagyoni hátrányt okozó csalás és sikkasztás miatt feljelentést tett a Dohány utcai zsinagóga beléptetési rendszere ügyében. Továbbá lemondásra szólította fel Kunos Pétert, valamint felmondott Frölich Róbertnek, a Dohány utcai zsinagóga főrabbijának és feleségének.
A csütörtöki közgyűlésen felolvasott levelében Schwezoff Dávid menesztését tartotta szükségesnek Schweitzer József nyugalmazott országos főrabbi is. Azt írta: meg kell akadályozni, hogy tovább folytassa ámokfutását, lejárató hadjáratát a közösség vezetői ellen. Hasonló tartalmú levelet küldött a közgyűlésnek Schöner Alfréd, az Országos Rabbiképző-Zsidó Egyetem rektora, aki szintén az ügyvezető igazgató azonnali visszahívását javasolta a közgyűlésnek.
Schwezoff Dávid az ülésen azt hangsúlyozta, hogy tevékenységével a közösség eredményes fejlődését és a turisztikai bevételek növelését kívánta szolgálni, egyben új korszakot, a párbeszéd korszakát megteremteni a BZSH-ban. Ugyanakkor felvetette Frölich Róbert visszahelyezését a Dohány utcai zsinagóga főrabbija posztjára is.
Korábban írtuk: Schwezoff megválasztása előtt nem hozta nyilvánosságra, hogy egykor transzvesztita előadóként tevékenykedett, életének egy másik szakaszában pedig katolikus kántorként tevékenykedett az alsógödi Szent István plébánián. Frölich Róbert mellett viszont kiállt a Dohány utcai közösség, aminek következtében a Mazsihisz visszahelyezte tisztségébe, néhány nap múlva pedig a rabbitestület utasította vissza az alaptalannak tartott rágalmakat.
A múlt héten összehívott közgyűlést a Mazsihisz jogszerűnek, Schwezoff jogszerűtlennek tartja. A BZSH volt elnöke - sokak szerint, hogy mentse magát - jövő csütörtökre szintén összehívta a rendkívüli közgyűlést, és véleménye szerint csak az hozhat érvényes döntéseket, a holnapi ülés határozatait meg lehet támadni.
Schwezoff hétfőn azt kérte a Népszavától, készítsünk vele interjút csütörtökre, amit meg is tettünk. Egyebek mellett megkérdeztük tőle, kinek az érdeke, hogy kiröhögtesse a zsidó hitközséget, vagy felerősítse az antiszemita hangokat? Miért nem írta be az ügyvezetői pályázat mellé csatolt életrajzába, hogy korábban katolikus kántor volt, miért adott ilyen támadási felületet? Miért akadályozza a csütörtök délutáni közgyűlést, illetve kidobják-e a biztonságiak az ülésre érkezőket a székházból? Azt is tudakoltuk, nem érzi-e annak a felelősségét, hogy kisgazdásodhat a hitközség és van-e jelöltje a Dohány utcai zsinagóga főrabbijának posztjára. Az ügyvezető válaszolt kérdéseinkre, majd letiltotta az interjút, mert véleménye szerint "kulcsfontosságú kérdéseket" nem sikerült megbeszélnünk. Közölte, csak jelentős pontosításokkal tudná a cikket elképzelni, ezért annak megjelenéséhez nem járult hozzá.