Tesco;CÖF;

Fotó: Népszava

- Üzent a CÖF: magyar, ne vásárolj Tescóban!

A CÖF azt javasolja a magyar vásárlóknak, ne vásároljanak olyan üzletláncnál, amelyik a nyereségadót megkerülve "burkolt áremelést hajt végre azzal, hogy a magyar költségvetésbe nem fizet nyereségadót".

"Nehezen lehet hinni egy olyan cégnek, amit a brit rendőrség vizsgál könyvelési csalás miatt. A Tesco az elmúlt időszakban, számos országban súlyos veszteségeket szenvedett el. Ezek után érthető, hogy a Magyarországon is működő élelmiszerlánc bezárja veszteséges üzleteit. A 222-ből 13 üzlet bezárása azonban azt igazolja, hogy a 209 nyitva maradó üzlet vígan nyereséges" - írja honlapján a Civil Összefogás Fórum, ami természetesen nem kormánypárti szervezet, legfeljebb annak látszik.

Ezt azért ízlelgessük: a kényszerű üzletbezárás tehát azt bizonyítja, hogy a cég valójában nyereséges.

Nade vissza a közleményhez: 

"A magyar vásárlókat elgondolkodtatja, hogy vajon miért mutat két éve veszteséget, 209 nyereségesen működő bolt mellett a Tesco mérlege?"

(Önvizsgálat: elgondolkodtam én a fentieken, mint tisztességes "magyar vásárló?"... )

Nézzük tovább a jó tanácsokat: 

"A civilek javasolják a Tesco szakmai vezetésének, hogy sikeres működésük érdekében kérjenek szakmai útmutatást a konkurens külföldi és magyar élelmiszerkereskedelmi láncoktól. A CÖF-CÖKA levelezői tanácsolják a magyar vásárlóknak, hogy ne vásároljanak olyan üzletláncban, ahol a tőlük beszedett árrést kreatív könyveléssel el lehet költségelni. (...) Támogatóink javasolják a magyar üzletláncoknak, hogy bocsássanak ki magyar állampolgároknak szóló részvényeket, ezzel befektetési tőkét szerezve, majd új üzletek nyitásával pótolják a Tesco bezárt üzleteit. A részvénytulajdonos magyar állampolgárok bizonyosan a magyar üzletláncok vásárlói lesznek.

CÖF-CÖKA Vezetősége"

Jövő hétfőn érkezik Magyarországra Colleen Bradley Bell, az új amerikai nagykövet - ezt a Külgazdasági és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára közölte a köztévé reggeli műsorában.