;

Szolnok;Bajnokok Ligája;magyar férfi vízilabda-válogatott;Varga Dániel;Dusan Mandics;Partizan Belgrád;

Alekszicsnyi különbség volt a két csapat között FORRÁS: WATERPOLO

- Szerbek verte szerbek

A Szolnok azzal a céllal szállt vízbe a szerb Partizan Belgrád elleni mérkőzésen, hogy folytatja százszázalékos mérlegét a férfi vízilabda Bajnok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában is.

A Partizan viszont abban bízott, hogy az esélytelenek nyugalmával meglepheti vetélytársát, hiszen ezen az estén csak a magyar együttesen volt nyomás. A találkozó rögtön egy kisebb meglepetéssel indult, mert Dusan Mandics révén a szerbek szereztek vezetést. Ez volt a Belgrád és Mandics negyedik gólja is a csoportkörben.

A Szolnok ezt követően viszont bizonyította, hogy náluk nem csak egy játékosra épül a keret. A honfitársai ellen játszó Milan Alekszics és Varga Dániel remek teljesítményének köszönhetően, a félidőben már 5-3-ra vezetett a magyar gárda.

A folytatásban azonban újra ráijesztett a hazai szurkolókra a szerb fiatalok különítménye. Mandics vezérletével, 6-5-re zárkózott a Partizan a harmadik negyed elején, ám ekkor jött Vámos és Mitrovics szép találata, amellyel ismét ellépett a Szolnok. Az utolsó nyolc percben már kicsit elfáradtak a vendégek, amit a Szolnok szerb triója – Alekszics, Mitrovics és Gocics – használt ki, eldöntve ezáltal a győzelem sorsát.

Külön öröm, hogy a hajrában a mérkőzés előtt még sérüléssel bajlódó Kis Gábor is megmutatta, miért tartják az egyik legjobb centernek. Végül 12-7-re nyert a Szolnok, ami akár azt is jelentheti, hogy az ötgólos Alekszics volt a különbség a két együttes között. Érdekesség, hogy a hazaiaknál a szerb hármas egymaga nyolc gólt vállalt magára. Így továbbra is vezeti csoportját a magyar csapat, a Dubrovnik és a Rijeka előtt.

Az A csoportban a címvédő Barceloneta meglepetésre 12-7-re kapott ki a Radnicskitől, míg a Brescia–Eger mérkőzés lapzártánk után ért véget

Bajnokok Ligája, csoportkör:
3. forduló:
A csoport:
Radnicski–Barceloneta 12-7
Brescia–Eger – lapzártánk után ért véget
Recco–Olimpiakosz 19.00
A csoport állása: 1. Recco 6 pont (2 mérkőzés), 2. Olimpiakosz 4 (2), 3. Radnicski 3 (3), … 5. Eger 1 (2).
B csoport:
Rijeka–Spandau 11-5
Dubrovnik–Galatasaray 11-5
Szolnok–Partizan 12-7
A csoport állása: 1. Szolnok 9 pont (42-26), 2. Dubrovnik 9 (25-16), 3. Rijeka 6.

A házigazda Katar Brazília elleni mai mérkőzésével megkezdődik a férfi kézilabda-világbajnokság. Sajnos az ötkarikás játékok szempontjából is jelentős torna - az aranyérmes kijut a 2016-os riói olimpiára - a magyar válogatott nélkül zajlik. Igaz, még múlt év végén is volt elméleti esélye annak, hogy Nagy Lászlóék mégis ott lesznek Dohában.