A Fidesz frakcióvezetője, az V. kerület volt polgármestere ezt szerdai sajtótájékoztatóján mondta kérdésre, miután kedden a kerület pénzügyi bizottsága a sajtóban megjelent nyolc belvárosi ingatlan értékesítésének ügyéről tárgyalt.
Rogán Antal tájékoztatóján azt javasolta az újságíróknak, kérdezzék meg, hogy milyen döntést hozott pontosan a pénzügyi bizottság, mert ő úgy tudja, "nem egészen ezt a döntést hozta". Hozzátette ugyanakkor, hogy mivel nem volt jelen a tanácskozáson, nem kívánja kommentálni a döntést.
Azzal kapcsolatban, hogy az ügyészség hivatali visszaéléssel gyanúsította meg Rónaszéki László korábbi kerületi jegyzőt, Rogán Antal emlékeztetett: polgármestersége idején bizalomvesztés miatt megvált a jegyzőtől.
Szerinte a hivatali visszaélés egyébként arra utal, hogy hivatallal, nem pedig az önkormányzattal összefüggő kérdésről van szó.
Rogán Antal megismételte egyúttal azt az álláspontját, hogy az elmúlt években az V. kerületi önkormányzat minden vagyonpolitikai döntése jogszerű volt.
Az Együtt megnyilvánulásait az ügyben hisztériakeltésnek és hazugságkampánynak tartja a volt polgármester.
Korábban írtuk
Felfüggeszti az ingatlanok értékesítését az V. kerület - derült ki a belvárosi önkormányzat pénzügyi bizottságának tegnapi több órán át tartó, késő este véget ért ülése után. Steiner Pál, a bizottság ellenzéki elnöke a honlapján arról írt, hogy az ülésen összesen nyolc belvárosi ingatlan értékesítésének ügyét tárgyalták, és Sélley Zoltán jegyző pedig tájékoztatta az amúgy fideszes többségű testületet, hogy "valószínűleg nyomozás indul" az eladások ügyében.
Ennek következménye testület elnöke szerint az volt, hogy „javaslatomra a bizottság úgy határozott, hogy a nyomozóhatósági vizsgálat lezárultáig, illetve az új elidegenítési rendelet megalkotásáig az önkormányzat további ingatlanokat nem értékesít". Steiner hozzátette azt is, hogy "az ülésen részt vevő ellenzéki képviselők minden kérdésükre választ kaptak".
A szóban forgó "nyomozóhatósági vizsgálat" vélhetően Juhász Péter, az Együtt helyi képviselőjének ismeretlen tettes ellen, bűnszervezetben elkövetett, jelentős értékű csalás miatt még decemberben tett feljelentése nyomán indulhatott vagy indulhat. Sélley tájékoztatása már csak azért is érdekes, mert bő egy hete annak, hogy a Fővárosi Főügyészség megkapta a Legfőbb Ügyészségtől Juhász feljelentését, és néhány napja lapunk is rákérdezett annak sorsára, ám választ a vádhatóságtól még nem kaptunk.
A tegnapi ülésen - melyet a fideszes többség szeretett volna az elején a nyilvánosság kizárásával megtartani, ám ezt az elhangzottak átírták - nyolc ingatlan ügyét tárgyalták: József Attila utca 12., az Erzsébet tér 2., a Hercegprímás utca 8., a Károly körút 26., a Szent István krt. 25., a Dorottya utca 8. a Zrínyi utca 14-gyel együtt, a Kossuth Lajos tér 9. és az Arany János utca 7. ügyeit. Ezek esetében, mint Steiner tájékoztatott, a polgármesteri hivatal részletes előterjesztést készített, amiből azonban "nem voltak kikövetkezhetőek" a sajtóban megjelent személyi összefüggések.
A bizottsági vizsgálat során pedig olyan körülmények kerültek elő, amelyeket nem lehet az önkormányzaton belül tisztázni, ez már Steiner szerint a hatóságok feladata lesz.
Az új fejlemények ellenére ma délután 18 órára Juhász az Erzsébet térre várja mindazokat, akiknek a kerületben elege lett a közvagyon "szabadrablásából". Az "antikorrupciós sétán" a résztvevők vélhetően útba ejtik az összes, a sajtóban is elhíresült ingatlant, a többek között Habony Árpád miniszterelnöki főtanácsadóról elhíresült Szerb utca 9. számú házra - ahol a fideszes polgármester Szentgyörgyvölgyi Péternek is van egy lakása - pedig jelképesen egy korrupciós emléktáblát helyeznek el.