A világ egyik legszegényebb országában azóta sem sokat javult, így gyakorlatilag továbbra is kilátástalan a helyzet, mintegy 80 ezer embernek ma sincs rendes otthona, menekültszálláson élnek, a Nemzetközi Migrációs Szervezet adatai szerint. Ha a romokat el is takarították, nagyon sok épületet azóta sem sikerült helyreállítani. A 2010-ben létesített 1500 ideiglenes szállás közül 123 ma is működik, a szállásokon az alapvető létfeltételeket sem tudják biztosítani: nincs iható víz, áram, rendkívül kevés a mellékhelyiség – tette közzé év elején kiadott jelentésében az Amnesty International.
Port-au-Prince-ben, a fővárosban az elmúlt öt évben mindössze 9 ezer új lakás épült. A nemzetközi segélyszervezetek kezdeti ígéreteiből kevés valósult meg, még az amerikai USAID által beígért 15 ezer új lakásból is csupán 2600 épült fel. Több mint 200 ezren a főváros északi részén növekvő bádogvárosban, ideiglenes körülmények között élnek.
A Világbank felmérése szerint Haitin valamelyest javult a legszegényebbek helyzete, míg 2000-ben a lakosság 31 százaléka élt mélyszegénységben, 2012-ben már csak 23,8 százalék. A lakosság 70 százaléka ugyanakkor olyan bizonytalan körülmények között él, hogy bármelyik pillanatban, akár egy súlyos betegség következtében, visszacsúszhat a nyomorba.