;

Szerintem;törvények;Áder János;

- Bugyuta törvények

A múlt héten Áder János eljátszotta, hogy neki önálló véleménye van és két bornírt Fideszes törvényt visszaküldött az országgyűlésnek megfontolásra. Aki már 10 éve is olvasott újságot, az tudja, hogy ennek semmi jelentősége, az országgyűlést semmi nem kötelezi, hogy bármit változtasson, majd újra megszavazzák. Csak szorítottak még egyet a spanyolcsizmán és Ádernek muszáj aláírnia. Majd akkor hiszem el, hogy van önálló véleménye, ha az aljas, diszkriminatív törvényeket lesz bátorsága (vagy joga) egyáltalán nem aláírni, mint tette azt Göncz Árpád!

Az egyik törvény szerint még mindig a kormány engedélye kell ahhoz, hogy valaki a saját pénzén áruházat építsen, ha abban üzletet lát. Mint a szocializmusban, amikor az lehetett kisiparos, akinek megengedték! A másik törvény pedig bezárással fenyegeti a 2 éven át veszteséges élelmiszer áruházakat. A Fidesz még mindig azt hiszi, hogy a globális kapitalizmus majd az ő elképzelésük szerint fog működni! Miután a kapitalizmus "kitalálta", hogy lehetnek off-shore cégek, amelyek a székhelyük országában nem végeznek semmilyen tevékenységet, azóta természetes, hogy a több országban működő cégek bevételeiket abban az országban számolják el, ahol a legkevesebbet kell adózniuk utána. Másrészt elvárnák, hogy az élelmiszer áruházak a különadókon és a diszkriminatív sarcokon felül még nyereséget is termeljenek? Természetes, hogy a bevételeiket kiviszik az országból, miután itt befektetni nem érdemes.

Az persze természetes, hogy Csányi Sándor milliárdos vállalat-birodalmának, a Bonafarm Kft-nek a vagyonkezelője egy szingapúri off-shore cég, vagyis ott adózik. De a 30-40 000 magyar embernek munkát adó áruházakba bele kell rúgni? A HVG 46. számában közli az 500 legnyereségesebb magyar cég top-listáját, a lista legtetején a GE vagyonkezelő cége van, ami Magyarországon semmilyen tevékenységet nem végez, egyetlen alkalmazottja sincs, csak könyvel, de a nyeresége 199,2 milliárd forint! Ami után itt adózik, mert neki itt a legelőnyösebb. A 3. helyezett meg egy adatfeldolgozó cég, az is biztosan rengeteg embernek ad munkát a 89 milliárd forintos nyereségéért. A törvény még azért is teljesen eszement, mert az a főkönyvelő, aki a cége sok milliárdos bevételével szemben nem tud annyi költséget elszámolni, hogy annak nyeresége 100, azaz egyszáz forint legyen, az adja vissza diplomáját. Így rájuk soha nem fog vonatkozni ez a bugyuta törvény.

A forinthiteles szerződések egyoldalú módosításai ügyében a bankok 2015. január 5. és 12. között indíthatnak pert a parlament által tavaly elfogadott elszámolási törvény értelmében. Hétfő délutánig nem érkezett keresetlevél pénzintézettől a Fővárosi Törvényszék szóvivőjének tájékoztatása szerint.