Júliusban még a labdarúgásé volt a főszerep. Németország negyedszer ünnepelhetett világbajnoki győzelmet, miután a döntőben Götze 113. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte Argentínát. A házigazda brazil válogatott 3-0-s vereséget szenvedett a bronzmérkőzésen Hollandiától. Luiz Felipe Scolari együttesének azonban nem a harmadik hely elvesztése volt a legfájóbb, hanem az elődöntőben elszenvedett 7-1-es kudarc a későbbi győztes Németországtól. A házigazdák szövetségi kapitánya a torna után le is mondott, helyére Dunga érkezett.
Noha a világ szeme Brazíliára vetődött, azért a magyar futballban is történtek események. A honi csapatok megkezdték szereplésüket az európai kupaporondon. Amíg a Ferencváros, Győr, Diósgyőr az Európa Liga selejtezőjében volt érdekelt, addig a Debrecen a Bajnokok Ligája főtáblájára szeretett volna kerülni. A négy magyar klubcsapat közül ketten élték meg az augusztust.
A hajdúságiak az északír Cliftonville-t búcsúztatták 2-0-s összesítéssel a BL-selejtezőben, míg a diósgyőriek a bolgár Litex Lovecs-t győzték le 3-2-re a második számú európai kupasorozat selejtezőjében. Az FTC ugyan nem jutott tovább, miután kettős vereséget szenvedett (1-0, 2-1) a horvát Rijekától, de visszatért a zöld-fehér gárdához a szurkolók nagy kedvence Gera Zoltán, így a júliusi NB I. rajtnál, már vele is számolhatott Thomas Doll vezetőedző.
A magyar U19-es labdarúgó-válogatott csúnyán leszerepelt a hazai rendezésű Európa-bajnokságon. Mészöly Géza tanítványai előbb 3-1-re kikaptak Ausztriától, majd megalázó 6-1-es vereséget szenvedtek Portugáliától. Öröm az ürömben, hogy Izrael 2-1-es legyőzésével a csoport harmadik helyén zárták a kontinenstornát, ami azt jelentette, hogy a magyar válogatott ott lesz a 2015-ös újzélandi világbajnokságon.
Azért büszkék is lehettünk hazai rendezésű Eb-re. A magyar vízilabda-válogatottjaink remekül szerepeltek a Margitszigeten. Benedek Tibor együttese a döntőig veretlenül jutott el, a fináléban azonban vereséget szenvedett (12-7) Szerbiától, így a vb-cím mellé „csak” Eb-ezüst párosult. A torna legjobb játékosának Varga Dénest választották. A női válogatott bronzéremmel zárta a kontinensviadalt, miután az elődöntőben kikapott (9-8) a későbbi győztes Spanyolországtól, de a bronzcsatában legyőzte (10-9) Olaszországot.
Babos Tímea párosban bejutott Wimbledonban a döntőbe, így 29 év után ismét győzelmi esélyei voltak magyar teniszezőnek. Akkor, az idén 60 esztendős Taróczy Balázs lett bajnok a svájci Günthardt oldalán. A magyar teniszező hölgy a francia Kristina Mladenovic párjaként próbálta megismételni a bravúrt, ám a Sara Errani, Roberta Vinci olasz teniszkettős két sima szettben, 6-3, 6-1 aranyban legyőzte őket.
A női egyesben a cseh Petra Kvitova nem egész egy óra alatt, 6:3, 6:0-ra győzte le a 13. helyen kiemelt Eugenie Bouchardot. A férfiaknál viszont egy végtelenségig kiélezett csatában Novak Djokovics 6:7, 6:4, 7:6, 5:7, 6:4 aranyban legyőzte Roger Federert, és második wimbledoni címét ünnepelhette. A férfi párosban a Pospisil, Sock (kanadai, amerikai) duó 7:6, 6:7, 6:4, 3:6, 7:5-re diadalmaskodott a Bryan fivérek felett.
Storcz Botond szövetségi kapitány előzetes várakozásait túlszárnyalva remekül sikerült a magyar kajak-kenusoknak a brandenburgi Európa-bajnokság. A csapat nyolc arannyal és öt ezüsttel az éremtáblázat élen zárt. Az Eb legjobb magyarja Kozák Danuta volt, aki három aranyérmet nyert.
A dobogó legtetejére állhatott a magyar csapat a férfiak hagyományos versenyében a székesfehérvári öttusa Európa-bajnokságon is. A Kasza Robert, Demeter Bence, Tibolya Peter összeállítású együttes mögött az olaszok végeztek, míg a harmadik helyet a csehek szerezték meg. Egyéniben Kasza 5., Demeter 8., Tibolya 16., az egyéni induló Demeter Gergely pedig 31. lett. A nők is szépen teljesítettek, Kovács Sarolta a 6., Alekszejev Tamara 25., míg a női csapat 7. helyen végzett.
A kazanyi vívó világbajnokság magyar szempontból nem volt túl eredményes, azért egy bronzérmet összehozott az olimpiai bajnok Szilágyi Áron, Gémesi Csanád, Decsi Tamás, Szatmári András összeállítású csapat.
Az olasz Vincenzo Nibali nyerte meg a 101. Tour de France országúti kerékpáros körversenyt. Az itáliai versenyző a 2010-es Vuelta Espanán és a 2013-as Giro d’Italián aratott sikere után a harmadik háromhetes viadalon is győzni tudott.
A Formula 1-ben három futamot rendeztek júliusban, három különböző győztessel. Silverstone-ban a hazai közönség előtt versenyző Lewis Hamilton nyerte, a Német Nagydíjon csapattársa Nico Rosberg diadalmaskodott, míg a Hungaroringen Daniel Ricciardo állhatott a dobogó legfelső fokára.