A díjátadásra a Vígszínházban december 30-án, a Lumpáciusz és Vagabundusz című előadás után került sor a közönség és a sajtó képviselőinek jelenlétében. Ez alkalommal az est szereplői mellé fölsorakoztak a társulat tagjai is a színpadon, hiszen minden művész számára izgalmas percek következtek. A díjazott személyéről a Vígszínház társulata mindig titkos szavazással dönt, így a Ruttkai Éva-emlékgyűrű átadása azért is különösen izgalmas, mert előre soha nem lehet tudni, ki részesül az elismerésben.
Elsőként Marton László, a Vígszínház főrendezője köszöntötte az ünnepségen résztvevőket, megemlékezett Ruttkai Éváról, majd egy filmes összeállítással folytatódott a csodálatos színésznőre való emlékezés. Ezt követően átadta a szót Várnai Péter művészeti titkárnak, aki a szavazatokat tartalmazó dobozból egyenként vette ki a voksokat, és olvasta föl a neveket. A szavazatok számlálása Fesztbaum Béla feladata volt, aki a múlt évben kapta meg az elismerést. Az utolsó szavazat felolvasása után azonnal kiderült, hogy kinek a neve hangzott el legtöbbször, azaz kinek értékelte idén a társulat a művészi teljesítményét.
A Ruttkai Éva-emlékgyűrűt 2014-ben Csőre Gábor színművész kapta, amit hagyományosan az alapító, Gábor Júlia adott át férje, Szigethy Gábor kíséretében a kitüntetett művésznek. Csőre Gábor második alkalommal vette át a Ruttkai-emlékgyűrűt. Köszönetében utalt arra, hogy érzése szerint idén a Toldi című elbeszélő költeményben nyújtott alakítását értékelte a társulat. Toldi lebilincselő kalandjai Csőre Gábor előadásában igazi mai történetté alakulnak a Pesti Színház színpadán, amelyet élőzene és különleges vizuális effektek tesznek még vonzóbbá, és különlegessé.
A díjazottról:
Csőre Gábor Budapesten született. 1993-ban vették fel a Színház- és Filmművészeti Egyetemre Marton László osztályába, de már igen fiatalon megismerkedett a színházzal. Előbb a Rádió Gyermekstúdiójában, majd az Ascher Oszkár Színpadon, a Nemzeti Színház Stúdiójában, illetve a Bodnár Sándor Drámai Akadémián tanult. A színművészetis diploma megszerzése után 1997-ben azonnal a Vígszínházhoz szerződött, s azóta is a társulat tagja. Több filmben nyújtott emlékezetes alakítást, és az egyik legtöbbet foglalkoztatott szinkronszínész. Több rádiójátékban szerepelt, számos hanglemezfelvétel köthető a nevéhez. 2002-ben Ruttkai Éva-emlékgyűrűt, 2004-ben Hegedűs Gyula-emlékgyűrűt, 2010-ben "A kiscsillag is csillag"-díjat kapott.