Reményét fejezte ki, hogy felvetésére választ is kap majd. „Megtárgyalnánk minden olyan kérdést, ami aggodalommal tölt el bennünket” – hangoztatta.
Elsősorban az 1950-53 közötti háborúban szétszakított családok ügyéről lehet szó. „Párbeszédet, együttműködést akarunk” – hangoztatta a koreai tárcavezető. Az utolsó magas rangú találkozót még februárban rendezték meg a két ország között.
Októberben, a szöuli Ázsia Játékokon egy észak-koreai küldöttség ígéretet tett a tárgyalások folytatására, azóta azonban semmi fejlemény sem történt. Sőt, kisebb összetűzések voltak a közös határszakaszon, ami éppen a feszültség növekedését jelzi.
Phenjan rendre azt követelte Szöultól, akadályozza meg a dél-koreai aktivistákat abban, hogy különféle csomagokat, propagandaanyagokat küldjenek léggömbökkel Északra. Feltételezések szerint ez lesz Phenjan feltétele a tárgyalások folytatására.
Dél-Korea ugyanakkor a múlt héten arról számolt be, hogy kibertámadás érte atomerőműveit, s vizsgálják Phenjan esetleges szerepét. Ez szinte egybeesett a Sony-üggyel: hackerek támadást intéztek a japán cég amerikai szerverei ellen, s fontos adatokat loptak el.
Washingtoni állítás szerint észak-koreai hackerek álltak a háttérben, akik így akartak bosszút állni a Kim Dzsong Un megöléséről szóló The Interview című filmért. Phenjan mindent tagadott, s hétvégén egyes amerikai szakértők is megkérdőjelezték Észak-Korea érintettségét.