Rogán szerint az Egyesült Államok "nyomásgyakorlása" mögött az EU és Amerika közötti szabadkereskedelmi egyezmény ügye állhat. A Magyarországot érő külső támadásokra példaként említette azt a "provokációt", amikor az önkormányzati választás előtt harmadik országbeli állampolgárok fajvédő konferenciát akartak szervezni Magyarországon, amit alig sikerült megakadályozni. Szerinte az is "külső támadásra" utal, hogy sok Magyarországon zajló gazdasági tevékenység nem gyarapítja a közvagyont, hanem a haszon automatikusan külföldre kerül. Rogán felvetette: jogszabálynak kellene kimondania, hogy az itt megtermelt bevétel minél nagyobb részben Magyarországon adózzon. Arra a kérdésre, hogy az országvédelmi akcióterv tartalmaz-e majd válaszlépést az amerikai kitiltási ügyre, azt felelte: ez is az egyik eleme lehet, de nem a legfontosabb.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
2014-et értékelve a fideszes politikus új jelenségnek nevezte, hogy "már nemcsak ellenzéki pártok és szervezetek állnak a Fidesszel szemben, hanem külső erők is - gazdasági érdekcsoportok és más kormányok -, amelyek jobban szerettek volna egy másik magyar kormányt." Mivel ezt nem sikerült elérni, most megkísérlik leváltani a kabinetet, mégpedig "nem választási módszerekkel" - elemzi a helyzetet Rogán az interjúban. Szerinte így vált az elmúlt hónapok tüntetéseinek több szervezője is "nagyhatalmi vagy gazdasági érdekcsoportok játékszerévé", rajtuk keresztül akarnak nyomást gyakorolni a kormányra.
A kormánypártok év eleji kihelyezett frakcióülésén egy egységes családtámogatási terv kidolgozása is napirenden lesz - mondta az interjúban a Fidesz frakcióvezetője. Emellett egy országfejlesztési koncepcióról is tárgyal majd a Fidesz-KDNP a Kelet-Magyarországra tervezett évadnyitó tanácskozásán, mivel a 2014-20 közötti EU-támogatások 60 százalékából a gazdaságot fogják fejleszteni annak érdekében, hogy erős hazai termelő szektor legyen minél erősebb magyar beszállítói háttérrel.
Hozzátette, a frakcióülésen emellett biztosan téma lesz a bankok elszámoltatásának, a devizahitelek forintosításának kérdése, valamint a rezsicsökkentés tartóssá tétele, vagyis a köztulajdonban lévő rezsiszolgáltató felállítása.
A Fidesz-KDNP népszerűségvesztéséről Rogán Antal azt mondta, nem érte meglepetés a frakciót, mert választási siker után mindig ezzel jár együtt a kormányzás. A Fidesz vezető politikusai közti vitákról a frakcióvezető úgy vélekedett: belső nézeteltérések mindig voltak a Fideszben is, de ezeknek megvoltak és ma is megvannak a fórumai, "örülnék neki, ha ezeket használná mindenki",mondván: "a családon belüli vitákat családon belül is kell tartani".