A február ebben az évben szinte kizárólag a Szocsiban megrendezett téli olimpiáról szólt. Egyrészt amiatt, mert Vlagyimir Putyin a pálmafák árnyékában döbbenetes összegekért bizonyította be, Oroszország mindenre képes, másrészt a jól sikerült olimpiának rengeteg hőse volt.
Volt olyan, aki úgy nyert érmet sífutásban, hogy menet közben eltört a lába, de volt olyan is, aki alig tudta teljesíteni a távot, és a győztes a célban várta és megtapsolta a teljesítményét. És voltak azok, akik miatt tán mindig emlékezni fogunk Szocsira…
Ole Einar Björdalen kívánkozik az élre, hiszen a 40 éves norvég szerzett két aranyat, amivel minden idők legeredményesebb téli olimpikonjává vált. Vagy a szintén negyvenes olasz szánkós, Armin Zöggeler, aki a Szocsiban szerzett bronzérmével sporttörténelmet írt: hat egymást követő olimpián állt dobogón. A hölgyeknél két triplázó nevét érdemes megjegyeznünk – ha még nem tettük meg –, a fehérorosz sílövő, Darja Domracseváét, illetve a norvég sífutó Marit Björgenét.
Utóbbi azt a nem mindennapi bravúrt hajtotta végre, hogy nemcsak Szocsiban, hanem előtte, 2010-ben Vancouverben is triplázott…
Kanada ismét megnyerte a hokitornát, míg a horvát síző, Ivica Kostelic a negyedik ezüstérmét. Vélhetően sosem tudja majd meg, milyen érzés olimpiai bajnoknak lenni.
Mi magyarok is ott voltunk, és Miklós Edit lesiklásban szerzett hetedik helyével a téli sportok térképére is újra felkerültünk. Ugyanakkor az egyetlen pontunkat megszerző női rövid pályás gyorskorcsolya válogatott sem a hatodik helyéről marad meg emlékeink között – főleg azért, mert az indult nyolc válogatottból abszolút utolsó lett, de két válogatottat kizártak –, hanem azért, hogy a köztük lévő feszültség és széthúzás napokig adott témát valamennyi online és nyomtatott sajtóterméknek.
Persze azért történt más is februárban, például a Seattle Seahawks elképesztő fölénnyel nyerte meg a Super Bowl-t, valamint 21 év után megdöntötték Szergej Bubka rúdugró világcsúcsát: Renand Lavillenie 616 centivel az eddigi legnagyobbat ugrotta.
A gyorsasági motorsportban is történelmet írtak a magyarok. A Superbike világbajnokság történetének első magyar csapata, a BMW Team Toth két magyar pilótával vágott neki az idénynek.
Volt, akit kineveztek – Németh Andrást a női kézilabda-válogatott élére –, volt, akit elküldtek – Gerendás Györgynek kellett távoznia Egerből – és volt, aki az önkéntes száműzetésből visszatért – Csipes Tamara újra magyar színekben akart versenyezni –, valamint az is kiderült, hogy a focistáink a görög, a román, az észak-ír, a finn és a feröeri válogatott ellen vívhatja ki az Európa-bajnoki szereplést.
Sajnos veszteségek, pótolhatatlan veszteségek is érték a magyar és egyetemes sportot: elhunyt Luis Aragones, Karl Erik Böhn és Novák Dezső.