Az illetékesek hangsúlyozták továbbá, hogy fontos információk sem szivárogtak ki. Csung Jang Ho dél-koreai energiaügyi miniszterhelyettes a Reuters hírügynökségnek azt a meggyőződését fejezte ki, amely szerint a dél-koreai reaktorok nukleáris rendszere állja a sarat.
A KHNP vezetése szerint „100 százalékig lehetetlen”, hogy hackerek vegyék át az irányítást a nukleáris erőművek felett. Sem a szöuli kormány, sem az erőművek üzemeltetője nem közölte, mely ország állt a támadások mögött. Az energiaellátó csak annyit jegyzett meg, olyan elemekről van szó, amelyek „szociális elégedetlenséget akarnak szítani.”
Nyilvánvalóan Észak-Korea az első számú gyanúsított. A sztálinista rezsimet avval vádolják, hogy hackerei behatoltak a Sony Pictures szervereire, amelynek egy sor adatát közölték a neten. Így álltak bosszút a The Interview című film miatt, amelyben két újságíró megöli az észak-koreai diktátort. Az 1950-53 közötti Észak- és Dél-Korea közötti háborút csak fegyverszünet zárta le, békemegállapodás nem, így formálisan a két ország még mindig hadban áll egymással.
Úgy tűnik, a reaktorok elleni támadás során az elkövetők arról is gondoskodtak, hogy félrevezessék a hatóságokat. Egy Twitter-üzenetet tettek közzé, azt akarják elérni, hogy lekapcsolják az ország három elöregedett erőművét. A hatósságok azonosították a bejegyzést készítő IP-címét. A Twitter-fiók tulajdonosa a nyomozás szerint hitelt érdemlően bizonyította, nem ő írta a posztot, valaki visszaélt fiókjával.
Az újabb támadás nyomán ismét felmerül a kérdés, mennyire képes megfékezni a világ a láthatóan igen jól kiképzett észak-koreai hackereket. Érdekes mindenesetre, hogy hétfőn Kína, Phenjan egyik utolsó szövetségese is szót emelt mindenfajta kibertámadás és a kiberterrorizmus ellen. A kínai külügyminisztérium közlése szerint ezt az álláspontjukat korábban John Kerry amerikai külügyminiszterrel is megosztották.