Sarah Sewall a korrupcióellenes küzdelem kapcsán beszélt arról, Washington két tucat közép- és kelet-európai országba készít akciótervet a korrupció elleni harchoz, amelyre több száz millió dollárt fordítanak. Ezt Orbán Viktor kormányfő felháborodással fogadta, mert szerinte független civil szervezetek támogatásával akarnak nyomást gyakorolni a nemzeti kormányokra. Goodfriend erre reagálva azt mondta: egyelőre nem tudják, hogy mennyit költenek majd a magyar antikorrupciós programra, de egyeztetnek majd a magyar kormánnyal, hiszen "a közös munka nem beleavatkozás, hanem partnerség".
Eközben Lázár János szerint "az Egyesült Államok rendőrként és zsandárként viselkedik Magyarországgal szemben". A Miniszterelnökséget vezető miniszter a Figyelőben azt is mondta, "körülbelül úgy vagyunk, mint 1849 után az oroszokkal és az osztrákokkal", az amerikaiak ugyanis szerinte nem veszik tudomásul az idei választások eredményeit, kisebbséget akarnak csinálni a többségből, sőt: "Lassan kitiltanak mindenkit, aki a Fideszre szavazott". Az amerikai külügyminisztérium pedig csalódottságát fejezte ki az "ügyvivőnket ért jogtalan támadás miatt.
Ha a perről szóló beszámolók igazak, akkor még inkább csalódottak vagyunk, hogy egy amerikai diplomatával ilyen módon bánnak. Nuland külügyi államtitkár azért hívta fel Szijjártó külügyminisztert, hogy tiltakozzon ezen intézkedések ellen" - írták a Népszabadságnak, miután kiderült: az amerikai külügy Kelet- és Közép-Európáért felelős helyettes államtitkára múlt héten hívta fel Szijjártó Pétert, s számon kérte, miért szólította fel Orbán Viktor az amerikai ügyvivő beperelésére Vida Ildikót, az adóhatóság elnökét.