Csak a kényszerleszállásra adtak lehetőséget. Az utasokat, turistákat előre figyelmeztették arra, ne menjenek a repülőtérre, mert teljes egészében megszűnt a légiközlekedés. Médiaértesülések szerint a munkabeszüntetés összesen 600 járatot érintett. Sokan ezért busszal Franciaországba mentek, s a szomszédos országból utaztak tovább repülőgéppel.
Nem jártak az ICE, a Thalys, az Eurostar, valamint a TGV járatai sem. A munkabeszüntetés hatásai ma reggelig lesznek érzékelhetőek. Az autópályák is üresek maradtak, mert teherautók sorakoztak fel a bevezető utaknál. Zárva maradtak az iskolák, az irodák, a bíróságok, a közszolgálati rádió csak zenét sugárzott.
A szakszervezetek a jobbközép kormányzat megszorító intézkedései ellen tiltakoztak ily módon. Ellenzik azt is, hogy 2030-ig fokozatosan 65-ről 67 évre emelik a nyugdíjkorhatárt. A szakszervezetek szerint a tervek a munkavállalókat, a munkanélkülieket, az időseket és a betegeket érinti a legérzékenyebben.
A tehetősebbeket azonban alig érintik az intézkedések – állítják. A sztrájk a lehető legrosszabb pillanatban jött a kormányzat számára. Az eladósodott ország kabinetjének ugyanis az Európai Bizottság nyomására javítania kell a 2015-ös költségvetésen és több további megszorító intézkedést kell elfogadnia, ha csökkenteni kívánja a költségvetési hiányt.
Múlt hét péntekén egyébként Olaszországban tartottak egy napos munkabeszüntetést a kormány munkaügyi törvénye miatt.