A Fővárosi Törvényszék egy héttel György Zsolt halála előtt tűzte ki az első tárgyalás időpontját 2015. január 16-ra, a férfi egészségi állapota miatt gyorsított eljárást rendeltek el, ám Zsolt ügyvédje, Igyártó Gyöngyi lapunkat már ekkor úgy tájékoztatta, félő, hogy a kétgyermekes családapa nem éri meg ezt az időpontot. Félelmük beigazolódott, a 38 éves férfi már nem bírt tovább küzdeni a rákkal, folyamatos fájdalmai miatt hónapok óta szinte már aludni sem tudott. Zsoltnál egy évvel korábban, 2013 nyarán diagnosztizálták a betegséget, orvosai megállapították: azbesztózis miatt haldoklik. A férfi 14 éves koráig élt a mérgező azbesztet is használó selypi cementgyár közvetlen közelében, családja most is a gyártól alig egy kilométerre lakik.
A Népszava még áprilisban számolt be arról, hogy az üzemet jelenlegi tulajdonosai - akik időközben külföldre szöktek - három éve lerombolták, a törmelékek azóta is fedetlenül hevernek a telepen, a mérgező azbesztport évek óta viszi a szél és mérgezi a környező települések lakóit. Az azbesztózis lappangási ideje azonban nagyon hosszú, akár 20-30 év is lehet. Zsolt azért is az állam ellen indított pert, mert amikor megfertőződött, a gyár még állami tulajdonban volt. Idén nyáron elkészült a környezetvédelmi felügyelőség vizsgálata is, amely megerősítette a helyzet súlyosságát.
Tavasszal Szabó Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, jelenleg a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) államtitkára ígéretet tett a helyzet rendezésére, a Selypen kialakult körülményekről Orbán Viktor miniszterelnököt és Pintér Sándor belügyminisztert is tájékoztatta. A Népszabadság információi szerint már Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter, Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter és Varga Mihály, a nemzetgazdasági tárca vezetője is "lobbizik" annak érdekében, hogy előteremtsék a rekultivációhoz szükséges 1,3 milliárd forintot. A helyzet azóta is változatlan.
A bírósági perek is tovább húzódnak, Igyártó Gyöngyi ügyvédnő lapunkat úgy tájékoztatta, hogy az azbeszt miatt elhunytak hozzátartozóinak kártérítési ügyében a bíróság most azt állapította meg, hogy az eljárásban mégsem a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt., hanem a NFM képviseli az államot. Ez már csak azért is érdekes, mert szeptemberben éppen azért nem lehetett elkezdeni György Zsolt és a többi felperes ügyét, mert a NFM a tárgyalás napján beadványban jelezte: ők nem kompetensek, az ügy az MNV Zrt. hatáskörébe tartozik. Most azonban minden visszarendeződhet az eredeti állapotba, ami azt jelenti, hogy teljesen felesleges volt az elmúlt négy hónap bírósági hercehurcája.