;

Európa-bajnokság;női kézilabda-válogatott;Tomori Zsuzsanna;Németh András;Jevgenyij Trefilov;

Nem volt egyszerű áttörni a jóval magasabb és súlyosabb orosz védelmet FOTÓ: ORLÓCI ZSUZSANNA

- Kezdésnek ez nem volt rossz…

A magyar női kézilabda-válogatott az oroszok elleni döntetlennel kezdte meg szereplését a magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokságon. Németh András szövetségi kapitány a mérkőzés elejével nem volt megelégedve, annak viszont örült, hogy az újoncok remekül helytálltak.

„Nagyon bután kezdtük a mérkőzést”- nyilatkozta az összecsapás után Németh András, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

Eredmények:
A csoport
Spanyolország-Lengyelország 29-22
Magyarország-Oroszország 29-29
Az állás: 1. Spanyolország 2 pont, 2. Magyarország 1 (29-29), 2. Oroszország 1 (29-29), 4. Lengyelország 0.
A mai program:
Spanyolország-Oroszország (18.15 óra, Tv: Sport2)
Lengyelország-Magyarország (20.30, Tv: M1)
B csoport
Norvégia-Románia 27-19
Dánia-Ukrajna 32-23
Az állás: 1. Dánia 2 pont (32-23), 2. Norvégia 2 (27-19), 3. Románia 0 (19-27), 4. Ukrajna 0 (23-32).
Szerbia-Montenegró lapzártánk után ért véget

A szakvezető arra célzott, hogy hiába buzdította 4800 néző a csapatot a győri Audi Arénában, Tomori Zsuzsannáék mégis megilletődötten kezdték a találkozót, és nyolc perc után már 4-1-es hátrányban voltak.

A szünetre - köszönhetően a kapuscserének is - sikerült egy gólra megközelíteni az oroszokat. A fordulást követően javult a hazai csapat játéka, végig fej-fej mellett haladtak az együttesek, egyik gárda sem tudott elhúzni a másiktól.

Az utolsó két percben 29-27-es hazai vezetésnél Tomorit – vitatható körülmények között – kiállította a játékvezető.

Emberhátrányban már nem tudtak Németh András lányai gólt szerezni, az oroszok viszont kétszer is megzörgették a magyar hálót – az egyenlítő találatot éppen akkor szerezték, amikor Tomori visszatért a pályára –, így döntetlennel kezdték meg szereplésüket Szucsánszki Zitáék a horvátokkal közös rendezésű Európa-bajnokságon.

„Sajnos nem találunk öt 180 centiméter feletti embert, akikkel át lehet lőni a magas orosz falat. Azt kértem, hogy ne lőjünk kettős sánc felett, ebből az lett, hogy egyáltalán nem lőttünk kapura az elején. Valahol éreztük, hogy az oroszok még mindig magas színvonalat képviselnek, és sok jó játékosuk van.

Annak örülök, hogy a válogatott újoncai sokat tettek hozzá a meccshez. Innen csak javulni lehet, és fogunk is”- fogalmazott Németh András, majd a kiállításra is kitért röviden: „A végén tőlünk független események miatt meg kellett elégednünk a döntetlennel” – zárta mondandóját a szakvezető.

Az oroszok szövetségi kapitánya elégedett volt az eredménnyel. „A nagy

tornákon rendre nehéz az első mérkőzés, és főleg akkor, ha a házigazda csapat az ellenfél. Ezt megint tapasztaltuk, úgyhogy örülnünk kell a döntetlennek is. Biztos, hogy a folytatásban javulni fogunk” – mondta Jevgenyij Trefilov.

A vereséggel nyitó lengyelek ellen javíthat a magyar válogatott ma este, egy biztos, a siker a hangulaton nem múlik majd.

Kérdés, ez segít-e, vagy ismét béklyót rak a magyar kezekre és lábakra…

Az utca hangja

Balogh Lajos (hivatalnok): „Jó mérkőzés volt. A magyar válogatott gyengén kezdett, de a végére belelendültek. Sajnálom, hogy nem nyertek. Két győzelmet várok a folytatásban, és akkor továbbjutunk”.

Horváth József (utcai árus): „Az első félidőt rendre elrontják a lányok. Az a válogatott hibája, hogy félve lépnek pályára. Úgy gondolom, a lengyelek ellen is döntetlent érünk el. A spanyoloktól pedig vereséget szenvedünk.”

Nagy Éva (eladó): „A kapus- és védőjátékunk nem volt megfelelő. A támadásban pedig a hatékonyságot hiányoltam. A mai meccs szerintem döntetlen lesz.”

Tamás Kristóf (tanuló): „Magyaros mérkőzés volt. A végén vezettünk két góllal, majd kiállítottak egy játékost, és döntetlen lett. A meccs képe alapján igazságos eredmény a 29-29. A lengyelek ellen is nehéz mérkőzésre számítok, de bízom a sikerben.”

Ők mondták
Kovacsics Anikó, balszélső: „A csapatban senki nem ujjong, hogy szereztünk egy pontot, mert ebben a mérkőzésben több volt. Kemény ellenfelek ellen lépünk pályára a következő két meccsen, de úgy kell nekimenni a találkozóknak, hogy nyernünk kell”.
Planéta Szimonetta, jobbátlövő: „Elég rosszul kezdtük a mérkőzést, nehéz volt onnan felállni. Amikor összeállt a védekezésünk és a támadójátékunk, akkor már kiegyenlítetté vált a találkozó. Olyan hibákat követtünk el, amiből tanulni tudunk”.
Szucsánszki Zita, irányító: Nagyon jó hangulatot varázsolt a közönség az arénába. Sajnálom, hogy nem nyertünk, és nem háláltuk meg azt a szeretetet, amit kaptunk, de hátravan még két meccs. A lengyelek ellen mindenképp nyernünk kell”.
Tomori Zsuzsanna, csapatkapitány: A kapitány a szünetben biztatott mindenkit, hogy ne foglalkozzunk az első félidővel, mert amit elterveztünk, abból sajnos nagyon keveset sikerült megvalósítanunk. Nem volt ritmusa a támadójátékunknak, ez volt a fő probléma.”
Triscsuk Krisztina, balátlövő: „Nyerni szerettünk volna, de a döntetlen sem rossz. Még mindig sok fontos mérkőzés vár ránk. Van idő, hogy megoldjuk a problémákat, és hogy megmutassuk, mire vagyunk képesek”.

Első dél-amerikai országként Uruguay befogadott hat foglyot, akik egy évtizede raboskodtak a guantánamói börtöntáborban. A négy szíriai, egy tunéziai és egy palesztin férfi egy amerikai katonai szállítógép fedélzetén érkezett Montevideóba, kórházi kivizsgálásra vitték őket.