A szóvivő elmondta: nemcsak az erdőállomány egy része sérült, hanem az infrastruktúra (például a padok, esőbeállók, kerítések) is.
A helyreállítás költségét terhelik majd az esetleges újratelepítések vagy például megrongálódott terepjáróik javítása. Az erdei utak, turistautak járhatóvá tétele akár több hetet, a teljes kárfelszámolás pedig hónapokat is igénybe vehet.
Jó hír ugyanakkor, hogy a Magyar Közút Zrt. tájékoztatása szerint folyamatosan csökken az ónos eső miatt lezárt útszakaszok száma.
Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves megyében újra járható a Répáshuta és Felsőtárkány közötti mellékút, Pest megyében a Dunakeszi és Gödöllő, a Nagytarcsa és Isaszeg, a Gödöllő és Valkó közötti út, illetve a pilisszántói bekötőút.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság honlapján azt közölte, hogy tegnap délután megszűnt a korlátozás Pilisszentkereszt és Pilisszántó között, a két település között megindult a forgalom.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság úgy tájékoztatott, hogy a fakidőlések miatt 160 ezer fogyasztónál szűnt meg a hét elején az áramszolgáltatás, a szerda reggeli adatok szerint 4 ezernél továbbra sem volt áram, estére ez a szám 812-re csökkent.
A legtöbb helyre sikerült aggregátorokat eljuttatni. Szakemberek szerint a teljes elektromos hálózat helyreállítása, amelyben nagyfeszültségű rész is megsemmisült Gödöllő térségében, akár heteket is igénybe vehet.