Részlet az interjúból:
– Tehát nincs bizonyítékuk.
– Azok a bizonyítékaink vannak, amelyeket megkapott a magyar kormány is.
– Ugye nem arra a papírlapra utal, amelyet átadtak a külügynek, s amelyen néhány problémás ügyet neveztek meg általánosságban?
– Nem, az a két papírlap nem bizonyíték.
– Szerintünk sem.
– Az belső használatra szánt összefoglaló volt arról, milyen ügyekben fordultunk különféle magyar szervekhez, amelyek alapján értékeljük az ország helyzetét. Ezek az értékelések nem feltétlenül a kitiltási üggyel állnak kapcsolatban – hatással vannak az emberi jogi vagy a befektetési klímára vonatkozó jelentésünkre is. A két papírlap tehát alapvetően emlékeztető volt a kormány számára. Ezekben az ügyekben vettük fel velük a kapcsolatot. Néha nem volt semmilyen válasz, előfordult, hogy nem cselekedett a kormány…
– Vagy csak ön nem tudott róla, hogy cselekedett. A felpanaszolt áfa-csalásokról időközben kiderült, hogy többen vizsgálati fogságban vannak, és számos ilyen ügyben indított nyomozást az adóhatóság.
– Nem állítottuk, hogy nincsenek felderített ügyek és nyomozások áfa-csalókkal szemben. Az adóhatóságon belüli ügyekben viszont nem voltak. Tudom, hogy nyilvánosságra hoztak egy vizsgálati anyagot azon információk alapján, amelyeket Horváth András szolgáltatott, mely meglehetősen hosszú jelentést nem volt még alkalmam végigolvasni. A kérdés viszont az, tettek-e valamit akkor, amikor Horváth megszólalt. Elkezdtek-e nyomozni?
– Ön arról a Horváth Andrásról beszél, aki egy interjúban elismerte: nincsenek bizonyítékai, csak vélelmezi, hogy korrupcióról lehet szó.
– Még egyszer: nem tudok róla, hogy lett volna rendőrségi nyomozás az adóhatóságon belüli csalások ügyében.
– Ön tehát tud adóhatóságon belüli csalásokról?
– Tudomásunk van ilyenről, igen.