kosárlabda;Szolnoki Olaj;VEF Riga;

Vojvoda csapata egyik legjobbja volt FOTÓ: MTI/BUGÁNY JÁNOS

- Szolnoki Olaj: sima lett a vége

Megragadta az utolsó esélyét a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportküzdelmeiben a Szolnoki Olaj. Vojvodáéknak mindenképpen győzniük kellett a debreceni Főnix Csarnokban ahhoz a lett Riga ellen, hogy esélyük maradjon a továbbjutásra.

Nos, Dragan Alekszics csapata az első három negyedben szinte tökéletesen játszott, így 71-53-as előnyre tett szert. Az utolsó tíz percben viszont egyik csapat sem ügyelt a védekezésre, ennek köszönhetően a szolnokiak végül 96-84-re diadalmaskodtak, így még reménykedhetnek a továbbjutásban.

A csoport többi meccsének eredménye: Himki (orosz)-Ljubjana (szlovén) 105-77, Besiktas (török)-Zenit (orosz) 87-73.

Meteorikus gyorsasággal robbant be idén a spanyol közéletbe a Podemos (Meg tudjuk csinálni) nevű új tömörülés, amely megtörheti a két nagy spanyol párt dominanciáját. Közvélemény-kutatások szerint valóban harmadik erővé vált, ha ma lennének a választások, akkor a szavazatok 22,5%-át kapná, alig lemaradva a Néppárt és a szocialisták mögött.