A környezetvédők ezért a fesselheimi és a cattenomi nukleáris létesítmény mielőbbi leállítását követelték. „Le kell kapcsolni a régi típusú reaktorokat, amíg nem derül ki, mi lehet a drónok megjelenésének hátterében” – hangoztatta Heinz Smital, a Greenpeace atomügyi szakértője.
Szerinte az említett két létesítmény nem kellőképpen biztonságos, hiszen tervezésükkor nem vették figyelembe terrortámadás lehetőségét. A szakértő úgy véli, nemcsak Franciaország, hanem Németország és más európai államok biztonsága is veszélybe kerülhet.
Francia nukleáris objektumok 19 különböző területen találhatóak. Eddig harminc esetben regisztráltak drónokat a reaktorok közelében. A törvények szerint tilos nukleáris reaktorok felett elrepülni.
Smital a dpa hírügynökségnek adott nyilatkozatában nyilvánvalónak nevezte, hogy a hatóságok képtelenek lennének megakadályozni egy esetleges dróntámadást.
A brit atomtudós, John Large hétfői, a francia nemzetgyűlésben elhangzott meghallgatása során is elismerte, akadnak biztonsági hiányosságok, s ténynek nevezte, hogy a franciaországi nukleáris létesítményeket nem készítették fel egy esetleges dróntámadásra.
A Greenpeace német szekciója is jelentősnek tartja a veszélyt. Az ezzel kapcsolatos dokumentum szerzője, Oda Becker három francia nukleáris létesítmény vizsgálata alapján készítette el jelentését.
Megállapította, hogy a legrosszabb esetben súlyos, a csernobilihez hasonló nukleáris katasztrófa is bekövetkezhet. A radioaktivitás ezáltal Franciaországon és Németországon kívül Belgiumban, sőt, akár Svédországban is érzékelhetővé válhat.